Biskup dziękuje wolontariuszomOrganizacja Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji oraz będącego częścią wydarzeń centralnych Kampusu w Jerzmanowicach nie byłaby możliwa bez tytanicznej pracy setek wolontariuszy pracujących w parafiach i komitecie diecezjalnym. 3 września Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak serdecznie zaprasza ich wszystkich na dziękczynną Mszę św. w kościele Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi i wspólne radosne spotkanie w ogrodach plebanijnych parafii.

PodziękowaniePodziękowanie Biskupa Sosnowieckiego za zaangażowanie w przygotowania i przebieg Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Sosnowieckiej.

Maciej Szymon (wideo)Przypominamy historię Macieja Szymona Cieśli - zmarłego w wieku 27 lat grafika Światowych Dni Młodzieży. To jemu papież Franciszek poświęcił swoje  wystąpienie z okna Domu Biskupów Krakowskich 27 lipca.

PodziękowanieKorzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować fantastycznej grupie z Teneryfy. Szczególnie siostrze Rosi i siostrze Luisa za matczyną opiekę nad grupą. Dziękuję za wspólnie spędzone chwile. Na zawsze zostaniecie w naszych sercach i w naszej pamięci. Mam nadzieję, że spędzony tydzień z nami dostarczył wam zarówno rozrywek, jak i duchowego przygotowania na spotkanie z Padre Francesco. Bóg z wami.

Dzień Parafialny ŚDM (wideo)Msza św. hiszpańska celebrowana przez ks. dr Grzegorza Kossa, "osiemnastka" Viki, poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa i pożegnalne ognisko czyli Dzień Parafialny w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Podziękowania (wideo)Dni w Diecezji Sosnowieckiej przed Światowymi Dniami Młodzieży dobiegły końca. Przyszedł czas na podsumowania i podziękowania wszystkim, którzy pomogli w ich organizacji. Poniższe filmiki przedstawiają gości obecnych w tym czasie w diecezji, sponsorów i przyjaciół wydarzenia. Wszystkim, także tym anonimowym, bardzo dziękujemy!

Światowe Dni Młodzieży 2016 w gminie Klucze (wideo)21 lipca w Chechle przy Pustyni Błędowskiej (punkt widokowy „Dąbrówka”, gmina Klucze) odbyły się wydarzenia w ramach Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy świętej odbył się pokaz skoków spadochronowych 6 Brygady Powietrzno-desantowej oraz koncerty zespołów: „Raz Dwa Trzy”, „(I)Gramy z Pokusą” i „La Pallotina”.

ŚDM na Placu Papieskim„Kraków jest gotowy na wasz przyjazd. Zostaniecie tam na pewno równie dobrze ugoszczeni, jak w Sosnowcu” – zapewniał ponad trzytysięczny tłum obcokrajowców wojewoda małopolski Józef Pilch. 23 lipca był jednym z wielu gości na Placu Papieskim w stolicy diecezji sosnowieckiej. Zgromadzili się na nim przedstawiciele 32 narodowości.

Na Placu Papieskim w Sosnowcu (wideo)Światowe Dni Młodzieży na Placu Papieskim w Sosnowcu, 23 lipca 2016 r.