I Komunia św.Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii, 20 maja 2017, godz. 11.00.

Przygotowania komunijneDzieci z klas trzecich intensywnie przygotowują się do uroczystości I Komunii św. 20 maja trzydzieści jeden osób po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć we Mszy św.

I Komunia AD 2018Informuję, że w 2018 roku termin I Komunii św. w naszej parafii to 19 maja (sobota).

I Komunia w klasie trzeciej

Komunijna rocznicaPo roku dzieci z klas trzecich 22 maja dziękowały za dar i możliwość przyjmowania Komunii św. Przygotowani przez Irenę Lelakowską, w odświętnych strojach, świetnych nastrojach i przy pięknej pogodzie świętowały tę rocznicę w rodackim kościele. A w kazaniu raz jeszcze otrzymały zachętę z ust ks. Jarosława Kwietnia, by nie zmarnować darów otrzymanych w sakramencie Chrztu św.

Kalwaria i Wadowice30 maja dzieci, które przyjęły po raz pierwszy Komunię Świętą, ich rodzice oraz parafianie pielgrzymowali do Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy Świętej w bazylice zwiedziliśmy sanktuarium, wchodząc pod okiem przewodnika nawet w takie miejsca, gdzie normalnie wejść nie można. Byliśmy m.in. w pokoju, w którym odpoczywał Jan Paweł II w czasie pielgrzymek do Kalwarii. Na dróżkach dorośli i dzieci oprócz modlitwy musieli pokonywać własne zmęczenie. A na koniec pojechaliśmy do Wadowic. Po obejrzeniu bazyliki i chrzcielnicy, gdzie chrzest przyjął mały Karol Wojtyła był czas na najbardziej oryginalne wadowickie kremówki.