Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II

Już 16 czerwca zapraszamy na Diecezjalny Rajd Rowerowy i Zlot Motocyklowy ku czci św. Jana Pawła II.

Modlitwa o powołania i za powołanychWszystkich mężczyzn  stojących na progu wyboru życiowej drogi i zadających sobie pytanie: Jakie jest moje powołanie? zapraszamy do naszego seminarium, gdzie w czasie modlitwy i wsłuchiwania się  w Słowo Boże będziesz mógł pomyśleć o swojej przyszłości. Kto wie, może Pan Bóg wzywa cię właśnie do kapłaństwa.

2 maja - Dzień Flagi PolskiDzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało- czerwonych barwach narodowych. W ostatnich latach do łask wróciła też kokarda narodowa – biało-czerwona rozetka, noszona przez powstańców w XIX wieku. Dziś Polacy przypinają ją do ubrania podczas świąt państwowych. Warto wtedy wywiesić przed swoim domem flagę...

Rowerem do Niepokalanowa

Na Zmartwychwstanie PanaWszystkim życzę wielu Bożych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa.

Katecheza o Eucharystii - cz. 4

Wiele razy słyszeliśmy te słowa Ewangelii: "Jeśli […] przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj" (Mt 5,23-24).