Witamy pielgrzymów ŚDM (wideo)Środa jest dniem, gdy do naszej diecezji dotrze większość z ponad 3 tysięcy pielgrzymów z całego świata. Gościć będziemy przedstawicieli 32 krajów. Na filmie można zobaczyć, jakich. Tydzień w Diecezji przygotowuje dla nich grupa osób, które również można poniżej poznać. W organizację wydarzenia włączyły się województwa, powiaty, miasta i gminy, którym bardzo dziękujemy. Dziękujemy również sponsorom, wolontariuszom i rodzinom, którzy goszczą w swoich domach obcokrajowców.

Zostaliśmy nominowani - nominujemy następnych (wideo)Młodzież archidiecezji częstochowskiej z ks. abp Wacławem Depo nominowała naszą diecezję i księdza biskupa do nagrania filmiku o przygotowaniach do ŚDM i modlitwie za to wydarzenie. Jak odpowiedzieliśmy - o tym przekonaliście się w niedzielne przedpołudnie w TVP1 w programie: "Do zobaczenia w Krakowie".

Zostaliśmy nominowaniMłodzież archidiecezji częstochowskiej z ks. abp Wacławem Depo nominowała naszą diecezję i księdza biskupa do nagrania filmiku o przygotowaniach do ŚDM i modlitwie za to wydarzenie. Jak odpowiemy - o tym przekonacie się w niedzielne przedpołudnie w 1 Programie TVP w programie: "Do zobaczenia w Krakowie" (jeśli nic się nie zmieni przez powtórki meczowe, to o godz. 11.20). Wtedy też poznacie naszą nominację na kolejną diecezję. A póki co, głos ma archidiecezja częstochowska.

Pielgrzymka Rowerowa (wideo)Po raz drugi na Jasną Górę pielgrzymowali rowerzyści z diecezji sosnowieckiej. Prezentujemy film z tego wydarzenia.

Zakończenie Roku SzkolnegoZakończenie roku szkolnego w kościele w Rodakach, 24 czerwca 2016 r.

630 - lecie Rodak (wideo)Uroczystości z okazji 630 - lecia miejscowości Rodaki w klimatach średniowiecznych. Uroczystość odbyła się 18 czerwca 2016 roku.

Jura filmowo i poetyckoTV Refleksja ze Skały przygotowuje serię filmów z Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Jest już m.in. Kraków, Ojców, jaskinie, pobliski zamek w Ogrodzieńcu. A może w przyszłości pod obiektyw pójdzie m.in. nasz kościół św. Marka?

Święto Dziękczynienia (wideo)Niedziela 5 czerwca to przeżywane w całej Polsce IX Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary do puszek, na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

Boże Ciało A.D. 2016 (wideo)Jak zwykle barwnie i bardzo uroczyście przebiegała procesja Bożego Ciała w naszej parafii. Tematem czterech ołtarzy były w tym roku cztery części Różańca św. W rozważaniach przy tych ołtarzach poruszany był bowiem temat Maryi jako Niewiasty Eucharystii. Zobacz film z tego wydarzenia.