POdpust (wideo)anu Bogu dziękujemy za łaskę przeżywania tegorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy za to, że mamy swoją parafię, w której 30 lat temu, 31 sierpnia 1986 roku, ks. bp Mieczysław Jaworski poświęcił nowy, piękny i duży kościół wybudowany olbrzymim wysiłkiem ks. Jana Brożka oraz mieszkańców Rodak i Ryczówka....

Jak Bóg da ;-) (wideo)Co by było gdyby... Twój syn chciał zostać księdzem?

Panama zaprasza! (wideo)Panama już zaprasza na Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku.

Kampus w Jerzmanowicach (wideo)Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka, obiad i Droga Krzyżowa czyli część z dnia w Kampusie JPII w Jerzmanowicach.

Podziękowania (wideo)Dni w Diecezji Sosnowieckiej przed Światowymi Dniami Młodzieży dobiegły końca. Przyszedł czas na podsumowania i podziękowania wszystkim, którzy pomogli w ich organizacji. Poniższe filmiki przedstawiają gości obecnych w tym czasie w diecezji, sponsorów i przyjaciół wydarzenia. Wszystkim, także tym anonimowym, bardzo dziękujemy!

Dzień Parafialny ŚDM (wideo)Msza św. hiszpańska celebrowana przez ks. dr Grzegorza Kossa, "osiemnastka" Viki, poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa i pożegnalne ognisko czyli Dzień Parafialny w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Na Placu Papieskim w Sosnowcu (wideo)Światowe Dni Młodzieży na Placu Papieskim w Sosnowcu, 23 lipca 2016 r.

Międzynarodowe spotkanie na pustyni w TVP (wideo)Tańce greckie, czeskie, hiszpańskie i wenezuelskie, pokazy skoków spadochronowych, Msza św. na granicy jedynej w Europie pustyni odprawiana przez biskupa greckiego i polskiego i przejście przez Bramę Chrztu złożyły się na spotkanie, jakie 21 lipca odbyło się w Chechle. Uczestniczyli w nim pielgrzymi ŚDM, którzy korzystają z gościny w czterech dekanatach diecezji sosnowieckiej.

Radośnie, ludowo, pustynnie i tanecznie czyli ŚDM w Kluczach i okolicy (wideo)Od powitań i modlitwy rozpoczął się drugi dzień pobytu gości zza granicy w naszym dekanacie. O godzinie 8.00 w kościele Kluczach chlebem i solą czyli zgodnie z polską tradycją powitani zostali przedstawiciele Hiszpanii i Wenezueli, którzy gościnę znaleźli w sześciu parafiach dekanatu oraz w Bydlinie. Po modlitwie radosny korowód ze śpiewem w różnych językach ruszył w kierunku Domu Kultury. Był czas na zaznajomienie się z historią i kulturą regionu. Goście aktywnie reagowali, z prawdziwie hiszpańskim i wenezuelskim temperamentem na występy Ziemi Kluczewskiej, Rodaczan i Tesamee czyli zespołów działających w gminie. Tańce greckie, czeskie, hiszpańskie i wenezuelskie, pokazy skoków spadochronowych, Msza św. na granicy jedynej w Europie pustyni odprawiana przez biskupa greckiego i polskiego i przejście przez Bramę Chrztu złożyły się na spotkanie, jakie 21 lipca odbyło się w Chechle. Uczestniczyli w nim pielgrzymi ŚDM, którzy korzystają z gościny w czterech dekanatach diecezji sosnowieckiej.