Sandomierz - królewskie miasto  (wideo)Tu nie tylko kręcony jest serial "Ojciec Mateusz". Tu po prostu jest ładnie. Dlatego warto historyczny Sandomierz zwiedzać. Nie tylko z lądu, ale również z poziomu Wisły, płynąc statkiem.

Kościół z lotu ptaka (wideo)Zobacz kościół (i okolice) w Rodakach z lotu ptaka (a właściwie dronu).

Szóstoklasiści pożegnali szkołęSzóstoklasiści pożegnali swoją szkołę w Ryczówku. A zrobili to muzycznie, śpiewając przerobione muzyczne hity, dedykując piosenkę każdemu nauczycielowi, a nawet... tańcząc z Panią Dyrektor.

Zakończenie Roku SzkolnegoMszą św. dzieci z Rodak i Ryczówka zakończyły rok szkolny. W czasie dialogowanego kazania opowiadały, za co chciałyby podziękować Panu Bogu. A później, już w szkołach, odebrały świadectwa z ocenami.

Boże Ciało w Rodakach i Ryczówku (wideo)Boże Ciało w Rodakach i Ryczówku, 4 czerwca 2015 r.

Zobacz, jak wygląda świat z góry.Spora widownia towarzyszyła 23 maja akcji wymiany żarówek na krzyżu wieńczącym nasz kościół. Krzyż ten jest tak usytuowany, że inaczej, jak ze zwyżki, i to dużej, nie da się do niego dostać. Do Rodak przyjechała zwyżka o zasięgu ramienia 40 metrów. Na niej panowie Tomasz Bromblik i Stanisław Pandel wyjechali do góry. Przy okazji, oprócz wymiany żarówek, naprawili piorunochron. Zobacz, jak wygląda świat z góry.