ŚDM: szkolenie kierowania ruchemPrzygotowania do Światowych Dni Młodzieży wchodzą w ostatnią fazę. Pełna mobilizacja widoczna jest na wszystkich szczeblach - od Krakowa, przez centrum diecezjalne, aż po dekanaty i parafie. 21 maja osoby zaangażowane w ŚDM odbywały w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu szkolenia przygotowujące ich do pełnienia wyznaczonych zadań. Do obu grup krótkie słowo skierował bp Grzegorz Kaszak.

Zgłoszeni przez parafie chętni uczyli się kierowania ruchem drogowym. Kurs prowadził aspirant Jacek Prokop z katowickiej Policji oraz pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Dzięki bezpłatnemu szkoleniu wolontariusze nabrali wiedzy i doświadczenia oraz zdobyli uprawnienia niezbędne do kierowania zorganizowanych kolumn pieszych nie tylko podczas ŚDM, ale także pielgrzymek czy uroczystości parafialnych. W szkoleniu uczestniczyli także klerycy naszego Seminarium.

Część teoretyczna odbyła się w siedzibie Kurii, a praktyczna przy ul. Wawel.

foto: Jarosław Ciszek, Marta Stich