Ryczówek wg. WikipediiRyczówek – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim, w gminie Klucze.

W Królestwie Polskim miejscowość była siedzibą gminy Ryczówek. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa katowickiego.

Ryczówek dzieli się na trzy części tzw. Ryczówek Górny i Ryczówek Dolny, oraz przysiółek Godawicę. W Ryczówku Górnym wyróżniamy następujące części: Laski, Moczydła, Kąty, Dołki, Ściegna, Pakulok, Kosiary, Pasternik, Grabówki, Rząsawy. W Ryczówku Dolnym są to: Granica, Łęg, Krze, Kierz, Krech, Sucha Góra, Dubnica, Podosiek, Zastawie, Struga, Rusie Łąki, Ogrodziska, Baszteczka.

Jedna z uliczek Ryczówka zwie się "Argentyna". Pochodzi od nazwy wspólnoty wiejskiej. Ponoć ochrzcili ją tak dla żartu podczas prac uwłaszczeniowych po powstaniu styczniowym pijani carscy urzędnicy.

wikipedia.pl

Wikipedia to wielojęzyczna encyklopedia internetowa działająca w oparciu o zasadę otwartej treści. Słowo Wikipedia jest neologizmem powstałym w wyniku połączenia wyrazów wiki i encyklopedia. Slogan Wikipedii brzmi: „Wolna encyklopedia, którą każdy może redagować”. Wikipedia powstała 15 stycznia 2001 roku jako projekt pomocniczy pisanej przez ekspertów i nieistniejącej już Nupedii.