Zaproszenie do odmawiania KoronkiUmiłowani Diecezjanie!

W 1935 r. Pan Jezus podyktował naszej rodaczce św. siostrze Faustynie treść modlitwy, którą znamy jako Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przekazał jej też obietnice związane z ufnym i wytrwałym jej odmawianiem. Przez nią uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją (Dz. 1731) — powiedział Chrystus.

Z Koronką do Bożego Miłosierdzia związane jest też przyrzeczenie Pana Jezusa odnośnie do godziny śmierci. Dusze, które będą odmawiać tę koronkę, miłosierdzie moje ogarnie (..) w życiu, a szczególnie w śmierci godzinie (Dz. 754) — obiecał Chrystus. Zapewnił także, że obdarzy łaską nawrócenia i dobrej śmierci umierających, jeśli będzie przy nich odmawiana: Kiedy przy konających odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę (Dz. 811).

Odmawianie Koronki do Bożego Miłosierdzia jest więc jednym ze sposobów błagania Stwórcy o przebaczenie nam grzechów i o uśmierzenie Jego gniewu, bo nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże — owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga — jak przypominał nam św. Jan Paweł II. Ono przyniesie ukojenie poranionej ludzkości.

Drodzy Diecezjanie! Serdecznie zapraszam Was do wspólnego odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w dniu 3 kwietnia br., w niedzielę Bożego Miłosierdzia. Spotkajmy się o godz. 15.00 we wszystkich kościołach naszej diecezji, by słowami tej wspaniałej modlitwy danej nam przez samego Pana Jezusa prosić o łaskę Bożego miłosierdzia dla siebie i dla całego świata.

Proszę Was też, abyście nigdy nie zapominali o tej modlitwie. Zachęcam Was do odmawiania jej każdego dnia.

Z serca Wam błogosławię

Wasz Biskup