Ogłoszenia duszpasterskie na 21 czerwca 2015 r.1. W tym tygodniu: wtorek - Dzień Ojca, wszystkim tatusiom, tatom i ojcom składamy już dzisiaj najlepsze życzenia; środa - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msza Święta będzie wyjątkowo godzinę wcześniej, niż zwykle czyli o godz. 17.00, odprawi ją Ksiądz Proboszcz z Klucz; piątek - czuwanie w Jaroszowcu; w przyszłą niedzielę odpust w Kluczach.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary i pomoc w remontach i modernizacjach w parafii.

3. Czerwiec jest poświęcony oddawaniu czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych wieczornych.

4. Dzieci, pracowników szkół, rodziców i opiekunów zapraszam na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 9.00. Akademie w szkołach rozpoczną się: Rodaki: godz. 10.00; Ryczówek: godz. 10.15.

5. W sobotę o godz. 9.00 zapraszam do posprzątania naszej świątyni parafialnej mieszkańców Ryczówka z ulic Krzewowa, Borowa, Argentyna i Kluczewska. Proszę o wzajemne przypominanie sobie tej informacji przez sąsiadów. Osoby, które nie mogą wziąć udział w sprzątaniu, zachęcam do złożenia ofiary na kwiaty do kościoła u p. Barbary Zarębskiej.

6. Ostatnie burze, w właściwie jeden z piorunów uszkodził na cmentarzu drzewo obok kamiennego ołtarza. Bardzo proszę o ostrożność w czasie przebywania w jego pobliżu.

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

- Łukasz Woźniczko, l. 26, stan wolny, zam. w Rodakach - Dorota Gęgotek, l. 24, stan wolny, zam. w Sułoszowej.
- Sebastian Jeziorowski, l. 26, stan wolny, zam. w Rodakach - Sylwia Hagno, l. 29, stan wolny, zam. w Kluczach.

8. Niestety, brak już jest wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową do Sandomierza 1 sierpnia. Kierowca, który był z nami na ostatniej pielgrzymce w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że w autokarze ktoś zostawił granatową kurtkę, tu cytat: „chyba damską, bo ładnie pachnie”.

9. Z tyłu kościoła są nowe numery tygodników „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz „Mały Gość Niedzielny”. W wakacyjnym numerze „Małego Gościa” specjalny „Dziennik wakacyjny”. Zapisujcie wszystko, co przydarzy się Wam w wakacje. Ostatniego dnia wakacji „Dziennik wakacyjny” włóżcie do koperty i schowajcie głęboko w szufladzie. I… zapomnijcie o nim na długich pięć lat. Przekonacie się, a może i zdziwicie, jak innymi ludźmi byliście w wakacje 2015 roku.

10. Z opowieści o słynnym Wąchocku bez komentarza:
- Dlaczego ludzie w Wąchocku chodzą na msze z drabinami?
- Bo ksiądz wygłasza kazania na wysokim poziomie.

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże!