Ogłoszenia duszpasterskie na 9 czerwca 2019

1. W poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o 9.00, 10.00 i 18.00. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najw. i Wiecznego Kapłana. W piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. To także 20 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Przyszła niedziela to uroczystość Trójcy Przenajśw. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. To także ostatni dzień spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy Litanią do Najśw. Serca PJ przed wystawionym Najśw. Sakramentem. W kościele nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek, wtorek, środę, piątek o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.

3. W tym roku Boże Ciało będziemy obchodzić 20 czerwca. I ołtarz panujemy przed domem państwa Kozickich i Jurczyk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje KGW z Ryczówka); IV przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP). W tym roku ołtarze będą poświęcone Osobie Ducha Świętego.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Tomasz Krzykawski z Rodak i Łucja Kumięga z Tarnowa. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Przypomnę, że sprawy kancelaryjne można załatwiać w dni powszedni zaraz po Mszy św. A godziny Mszy znajdziemy w intencjach mszalnych.

5. W sobotę udamy się na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic. Wyjazd sprzed kościoła punktualnie o 7.30. O godz. 10.00 Msza św. w kalwaryjskiej bazylice, zwiedzanie sanktuarium, modlitwa na dróżkach Drogi Krzyżowej, chwila czasu wolnego i przejazd do Wadowic, gdzie od 17.20 zwiedzanie multimedialnego Muzeum Domu Jana Pawła II.

6. Również w sobotę o godz. 10.00 zapraszam do sprzątania kościoła przed Bożym Ciałem kolejnych parafian. Tym razem niech będą to mieszkańcy Rodak z ulic: Górna, Grabowska, Kamienna, Skotnicka, Prosta, Krótka i Chechelska. Ponieważ tego dnia będę na pielgrzymce, bardzo proszę o koordynację prac p. Barbarę Zarębską. Przypominajmy sobie o sprzątaniu naszej wspólnej świątyni! Mieszkańcy innych ulic oczywiście mogą dołączyć…

7. Mała Zosia usłyszała od katechetki, że spotykanym krewnym i znajomym, należy grzecznie mówić „Dobrej niedzieli”. Zaczęła to gorliwie czynić. Nadeszło święto Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Po wyjściu ze Mszy św.  spotyka spacerującego po ulicy dziadka. Grzecznie i z uśmiechem mówi:

- Życzę Ci, dziadku, dobrego wniebowstąpienia.

Skądinąd bardzo dobre życzenia. A póki co, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!