Nowy "Gość" z płytą

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek - płyta CD z przemówieniami i homiliami Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do ojczyzny.

Wśród trwających blisko 74 minut nagrań znajdują się między innymi pamiętne homilie, wygłoszone przez papieża w czasie Mszy św. na placu Zwycięstwa, 2 czerwca 1979 roku, oraz osiem dni później na krakowskich Błoniach.

Okazją do przypomnienia sobie słów Jana Pawła II, kierowanych w 1979 roku do rodaków, jest zbliżająca się 40. rocznica owej szczególnej pielgrzymki, w czasie której papież odwiedził Warszawę, Gniezno, Częstochowę, Kraków, Kalwarię Zebrzydowską, Wadowice, Oświęcim i Nowy Targ. Przemówienia pochodzą z archiwum Radia Watykańskiego.

Cena "Gościa" z płytą bez zmian - 5 zł

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Duch Święty mówi przez żonę [Franciszek Kucharczak]
Duch Święty „mówił przez proroków” – powtarzamy w każdą niedzielę. Jak dziś Duch Święty mówi i do kogo? Natchnienia Ducha Świętego nie są jedynie domeną przyszłych kanonizowanych. To rzecz w chrześcijaństwie powszechna i normalna. Patologią byłby ich brak. Każdy, kto jest ochrzczony, ma w sobie charyzmaty, nawet jeśli pozostają one nieujawnione.

Gotowi na klęskę [Jakub Jałowiczor]
Jeśli chodzi o naturalne zagrożenia, Polska jest bezpieczniejsza nie tylko od państw tropikalnych, ale nawet od Grecji czy Włoch. Jednak wichury i powodzie w naszej części świata nie powinny zaskakiwać. System ostrzegania przed klęskami żywiołowymi jest już dość dobrze rozwinięty. Gorzej z infrastrukturą.

Uchronić przed przemocą [Agata Puścikowska]
Nie zawsze można być fizycznie przy dziecku, by je obronić. Wszystkich niebezpiecznych sytuacji nie da się uniknąć. Warto więc wychowywać dzieci tak, by potrafiły się bronić, wiedziały, gdzie i jak szukać pomocy. Mądra ochrona powinna zacząć się w domu. Dziecko szanowane w domu będzie wymagało szacunku poza domem.