Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.

„Wielkie przebudzenie” – bezpłatny dodatek
Specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników.

Dwa światy, czyli Kościół męskim okiem [ks. Adam Pawlaszczyk]
Jak co roku tysiące mężczyzn pielgrzymowało do sanktuarium Maryi Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. W różnym wieku, rozmaicie wykształceni, wykonujący odmienne zawody, ze wspólnym mianownikiem: wiarą.

Jasnogórska rozmowa [Andrzej Grajewski]
Pielgrzymka Jana Pawła II do Polski w czerwcu 1979 r. poza wymiarem religijnym miała doniosłe znaczenie społeczne. Wygłoszone wówczas przez papieża słowa były szeroko komentowane i powtarzane. Dotąd jednak nieznane było wystąpienie Jana Pawła II podczas spotkania z Radą Główną Episkopatu Polski, do którego doszło na Jasnej Górze 5 czerwca 1979 r.

Jedna diecezja – 170 narodowości [Jarosław Dudała]
Biskup Oslo Bernt Eidsvig opowiada o Kościele w Norwegii, którego członkowie to tylko 3 procent mieszkańców kraju. Biskup stwierdza, że w jego diecezji są przedstawiciele 170 narodowości. Pan Bóg pobłogosławił to miejsce katolikami z całego świata.

Specjalny dodatek

• poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników

PONADTO W "GOŚCIU":

• męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce

• nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w Ojczyźnie