CodzienniePewien człowiek, umówiony na spotkanie z Lincolnem na piątą rano, przybył kwadrans wcześniej.

Czekając na umówioną godzinę, usłyszał głos w sąsiednim pokoju. Zapytał pracownika, z kim prezydent rozmawia o tak wczesnej porze.

- Pan Lincoln czyta Pismo św. – padła odpowiedź. – Robi to codziennie przed piątą rano.   

jarkwi
29.05.2019 r.


Abraham Lincoln (ur. 12 lutego 1809 w Hodgenville, zm. 15 kwietnia 1865 w Waszyngtonie) – szesnasty prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Zasiadał przez dwa lata jako przedstawiciel Partii Wigów w Izbie Reprezentantów. W 1860 roku z sukcesem ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej na urząd Prezydenta Stanów Zjednoczonych. W głosowaniu powszechnym zwyciężył i piastowanie urzędu rozpoczął 4 marca 1861 roku. Trzy lata później ponownie został kandydatem partii na urząd prezydenta i został wybrany na drugą kadencję. Jego życie i prezydentura zakończyła się 15 kwietnia 1865 roku śmiercią w wyniku zamachu dokonanego przez Johna Wilkesa Bootha.