Ogłoszenia duszpasterskie na 26 maja 2019

1. Wczoraj dziewięcioro dzieci z naszej parafii przystąpiło do I Komunii św. Fotoreportaż na naszej stronie internetowej. Dzisiaj Dzień Matki. Mamom życzymy opieki tej Mamy, która może wiele u swojego Syna Jezusa. W środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Także Nowenna do NMP Częstochowskiej. W piątek święto Nawiedzenia NMP. W sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika. To również oczywiście Dzień Dziecka. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe: w kościele z wystawieniem Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 18.00.

3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic 15 czerwca proszę, by dokonały wpłat na ten wyjazd.

4. W najbliższą środę, 29 maja, nasz parafialny cmentarz będzie kontrolowany, jak co roku, przez Sanepid. Zadbajmy, nie tylko z tej okazji, o prządek wokół grobów naszych najbliższych i w sąsiadujących alejkach.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Ariel Bobko z Bukowna i Katarzyna Glanowska z Ryczówka; Adrian Nieduziak i Barbara Widła z Rodak.

6. W tym roku Boże Ciało będziemy obchodzić 20 czerwca. I ołtarz panujemy przed domem państwa Kozickich i Jurczyk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje KGW z Ryczówka); IV przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP). W tym roku ołtarze będą poświęcone Osobie Ducha Świętego.

7. W nowej „Niedzieli” notatka z uroczystości strażackich w Ryczówku. A w „Gościu Niedzielnym” opowieść o tym, w jaki sposób mamy świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci.

8. Jasiu do mamy: - Masz śliczne loki mamo!
- To nie loki synku, to fale!
- O! To tatuś ma na głowie plażę!

Dobrego, błogosławionego tygodnia życzę. Szczęść Boże!