Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

50 milionów dusz [Jacek Dziedzina]
To będą najważniejsze od dekad wybory europejskie. Polacy niezbyt chętnie uczestniczą w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Powszechna jest wśród obywateli opinia, że to odległa instytucja, która nie ma większego wpływu na naszą codzienność. Jednak od niedawna traktat lizboński daje PE więcej kompetencji niż wcześniej. „Gość Niedzielny” odpowiada na pytanie, kogo tak naprawdę wybieramy i dlaczego głosowanie tym razem jest tak ważne.

Jesteśmy Jego kaprysem [Marcin Jakimowicz]
Bóg zaryzykował, stwarzając człowieka. Naraził się na szyderstwo, odrzucenie, kpiny, ukrzyżowanie... Przecież On nas nie potrzebował. Od początku był samowystarczalny. Jest wspólnotą kochających się osób. Marcin Jakimowicz zadał kilku znanym osobom pytanie: Po co Bogu człowiek?

Kafir w niewoli [Jakub Jałowiczor]
O pobycie w niewoli u dżihadystów, wierności Chrystusowi i o tym, dlaczego chrześcijanie nie chcą wracać do Iraku, opowiada bp Saad Sirop Hanna, duchowny obrządku chaldejskiego. Był przetrzymywany przez cztery tygodnie przez terrorystów.

Wyjść ze Zmartwychwstałym na ulicę [Justyna Zbroja]
Ks. Davide de Nigris, który pochodzi z Włoch, a obecnie przebywa na misji w Danii mówi o Drodze Neokatechumalnej oraz o tym, jak doświadczył, że Jezus zmartwychwstał i że żyje. Opowiada, jak to być misjonarzem w kraju, gdzie kościoły są niemal puste i niewielu ludzi chce słuchać księdza.

Po co Bogu człowiek?

• znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie „Po co Pan Bóg stworzył człowieka”

PONADTO W "GOŚCIU":

• jakimi kryteriami się kierować wybierając posłów do parlamenty Europejskiego

• o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity