Ogłoszenia duszpasterskie na 12 maja 2019

1. Dzisiaj Msza św. odpustowa o 12.00 w Cieślinie. We wtorek święto św. Macieja Apostoła; w środę Nowenna do NMP Częstochowskiej; w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika; w przyszłą niedzielę o 11.00 Msza św. dla dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św.

2. Zapraszam na nabożeństwa majowe: w kościele z wystawieniem Najśw. Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środę, piątek i sobotę po Mszy św. o 18.00; w niedzielę po Mszy św. o 16.00. W czwartek o 17.00 nabożeństwo w kościele św. Marka.

3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic 15 czerwca proszę, by już dokonywały wpłat na ten wyjazd (55 lub 60 zł.), ponieważ muszę już potwierdzić np. bilety do muzeum.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Paweł Karbownik z Ryczówka i Anna Biernacka z Jangrota.

5. Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę oraz za ofiary indywidualne na konto lub w kopertach na prace remontowe i potrzeby naszej parafii. Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję Mieczysławowi i Grzegorzowi Binkom za demontaż i posprzątanie kaplicy Grobu Pańskiego. Panu Mieczysławowi dziękuję też za pracę w ogrodzie.

6. Przymierzamy się do remontu głównego witraża nad chórem. Witraż jest już w bardzo złym stanie, popękany, a co najważniejsze, od wiatru jest wybrzuszony do wnętrza kościoła, co grozi jego całkowitym zniszczeniem. Witraż ma 11 metrów szerokości, prawie 5 wysokości. Będzie zdemontowany, wyczyszczony, osadzony na nowym, solidnym stelażu między zabezpieczającymi szybami. Będzie przez to również szczelniejszy. Wstępny projekt i wycena wykonana przez specjalizującą się w tego typu pracach firmę z Rybnika będzie znana pod koniec maja. Firma ta m.in. remontuje witraże w bazylice Matki Bożej Anielskiej w centrum Dąbrowy Górniczej. W przyszłości trzeba też będzie pomyśleć o remoncie lub przebudowie  szklanej ściany w prezbiterium naszego kościoła.

7. W najnowszej „Niedzieli” redakcja przypomina historię św. Matki Teresy z Kalkuty. Przeczytamy też, czym jest powołanie. A w „Gościu Niedzielnym” próba odpowiedzi na pytanie, czy wszystkie zapowiedzi z Fatimy się sprawdziły i co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II. Zainteresujmy się tymi tekstami!

8. W dawnych czasach Francik Kichol i Masztalski pojechali do RFN. Po dwóch miesiącach kamraci witają Masztalskiego na lotnisku.
- A gdzie Francik? - pyta Zyguś Materzok.
- On tam zostoł.

- Zostoł? Nie godej!
- Sklep otwarł.

- Po dwóch miesiącach sklep otwarł? - dziwi się Ecik. Powiedz, jak on to zrobił?
- Zwyczajnie, łomem...

Dobrego, błogosławionego tygodnia życzę Parafianom i Gościom. Szczęść Boże!