Ogłoszenia duszpasterskie na 18 października 2015 r.1. W tym tygodniu: dzisiaj  Światowy Dzień Misyjny; czwartek - wspomnienie św. Jana Pawła II; piątek - czuwanie w Jaroszowcu. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. To także liturgiczne wspomnienie rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Również w przyszłą niedzielę ministranci policzą nas, uczestniczących w Mszy św. i przyjmujących Komunię św. Nie zapomnijmy też o zmianie czasu na zimowy: w przyszłą niedzielę spać będziemy godzinę dłużej!

2. Szczególnie serdecznie zapraszam na nabożeństwo październikowe i Mszę Świętą z Nowenną do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej w najbliższą środę, 21 października. Liturgii o godz. 17.30 w Rodakach przewodniczyć będzie ksiądz biskup Grzegorz Kaszak, który odprawi Eucharystię w intencji mieszkańców Ryczówka i Rodak. Zapraszam do licznego udziału. Przypominajmy sobie o tym wzajemnie. Zapraszam też oczywiście do wspólnej modlitwy różańcowej w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.

3. Gimnazjum w Kluczach zaprasza krwiodawców do uczestnictwa w zbiórce krwi, która odbędzie się 24 października od 9.00 do 13.00 w budynku szkoły - wejście od basenu. Prosimy wziąć ze sobą dowód osobisty.

4. Członkowie Rady Parafialnej rozpoczęli roznoszenie do skrzynek listowych kopert i blankietów wpłat na ofiary na prace remontowe w parafii. „Bóg zapłać” także za dzisiejsze datki w ramach Niedzieli Serca dla Parafii. Praktycznie dobiegło końca ocieplanie Domu Parafialnego. Przez cały czas pracowali przy nim m.in. panowie Michał Piłka, Stanisław Jurczyk i Wiesław Siwek z Ryczówka. Pozostały jeszcze tylko prace porządkowe. Dziękuję również za pracę przy jednym z okien panom Łukaszowi Słocie z Rodak i Karolowi Franczakowi z Huciska.

5. W zakrystii i w kancelarii można zamówić modlitwę wypominkową.
Wypominki oktawalne czytane są przez osiem dni od Wszystkich świętych w czasie modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św. Dodatkowo w intencji tych zmarłych modlić się będziemy w czasie procesji błagalnej na cmentarzu oraz w czasie Mszy św. w środę i w niedzielę na sumie. Ofiara za te wypominki to nasza dobrowolna suma. Nazwiska zmarłych wypisujemy sami wyraźnie na kartkach. Gotowe wzory są z  tyłu kościoła na stoliku z gazetami. Zachęcam do tej szczególnej tygodniowej formy modlitwy za zmarłych.
Wypominki roczne i półroczne czytane są przez cały rok przed ustalonymi Mszami.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Damian Sapiechowski z Wolbromia, l. 28, stan wolny - Ewelina Grzanka z Ryczówka, l. 22, stan wolny. Ktokolwiek wie o przeszkodach do tego małżeństwa, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.

7. Na koniec coś ze śląskich zbiorów anegdot:
Raz poszedł Sowizdrzoł kraść kapustę. Nakrył go jednak wędrowiec i nie mógł się nadziwić, dlaczego bierze tylko z rzędu sześć, a siódmą główkę zawsze zostawia. A na to Sowizdrzoł:

- Nie znasz dziesięciorga przykazań? Przecież mówi się w nich: „Siódme nie kradnij”!

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!