Ogłoszenia duszpasterskie na 5 maja 2019

1. Dzisiaj w całej Polsce trwa III Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Organizatorzy w tym roku proponują Ewangelię wg. św. Jana. W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika; w sobotę o 12.30 Msza św. przed remizą w Ryczówku i poświęcenie nowego wozu strażackiego.

2. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o godną oprawę uroczystości odpustowych św. Marka w Rodakach i św. Józefa w Ryczówku: „białej armii” czyli ministrantom; „granatowej armii” czyli druhnom i druhom strażakom; „kolorowej armii” czyli paniom z KGW, śpiewającym, grającym, osobom, które zadbały też o przygotowanie ołtarza i kwiaty. "Bóg zapłać" wszystkim uczestnikom uroczystości z Ryczówka, Rodak i gościom spoza parafii.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe: w poniedziałek, wtorek, środę, piątek o 18.00, w niedzielę o 16.00. W czwartek majówka o 17.00 m.in. w kościołku św. Marka.

4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalwarii i Wadowic 15 czerwca proszę, by już dokonywały wpłat na ten wyjazd, ponieważ muszę już potwierdzić np. bilety do muzeum.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Paweł Karbownik z Ryczówka i Anna Biernacka z Jangrota. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Przypominam też tradycyjnie, że kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie zaraz po Mszy św.

6. Ks. Jarosław Grabowski w nowej „Niedzieli” przekonuje, że w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego chodzi o to, by na tym jednym dniu nie poprzestać. Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej – wyjaśnia z kolei nowy „Gość Niedzielny”. Przeczytamy też o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą i reportaż o kościółku Quo vadis w Rzymie.

7. Pamiętajmy o codziennej modlitwie o powołania i za powołanych. Dziękuję ks. dr Michałowi Bordzie za dzisiejszą wspólną modlitwę w tej intencji.

8. Pozdrawiam chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom i Parafianom życzę wszelkiego dobra od Boga i ludzi. Szczęść Boże!