Żart primaaprilisowy

Decyzją Biskupa Sosnowickiego nowym proboszczem parafii w Rodakach został ks. dr Michał Borda. Ks. Jarosław Kwiecień rozpocznie natomiast studia specjalistyczne na UKSW w Warszawie na kierunku dziennikarstwo.

ks. Michał BordaKs. Michał Borda urodził się 20 sierpnia 1976 roku, święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2001 roku. Jest doktorem teologii, dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej, członkiem Rady Kapłańskiej, Rady Duszpasterskiej, wizytatorem katechizacji, przewodniczącym diecezjalnej rady Katechetycznej, moderatorem Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, diecezjalnym koordynatorem Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

ks. Jarosław KwiecieńKs. Jarosław Kwiecień urodził się 18 stycznia 1968 roku, święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1993 roku. Od 2012 roku administrator, a później proboszcz parafii pw. Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej w Rodakach. Wcześniej przez wiele lata rzecznik prasowy diecezji sosnowieckiej i dziennikarz.

Informacja o zmianie Proboszcza w parafii Rodaki była oczywiście primaaprilisowym żartem. Choć jest w niej ziarno prawdy: ks. Michał Borda będzie w naszej parafii w niedzielę, 5 maja, by jako przedstawiciel diecezjalnego seminarium modlić się i głosić Słowo Boże w ramach Niedzieli Powołań.

Dziękujemy za wszystkie sympatyczne maile i telefony w związku z powyższym żartem. wink