Ogłoszenia duszpasterskie na 31 marca 2019 – IV niedziela Wielkiego Postu

1. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o godz. 18.00. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca: o godz. 17.30 wystawienie Najśw. Sakramentu, Droga Krzyżowa, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej i Msza św. wynagradzająca. W niedzielę zapraszam na godzinę 8.00, na śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym tygodniu spowiedź rekolekcyjna: we wtorek w Cieślinie i Krzywopłotach, w sobotę w Kwaśniowie.

2. W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. O godz. 8.00 Gorzkie Żale i Msza św. z nauką rekolekcyjną. O 11.00 Msza św. z nauką, a po Mszy św. krótkie spotkanie z dziećmi. O godz. 16.00 Msza św. z nauką dla wszystkich. W środę za półtora tygodnia spotkanie rekolekcyjne dla dzieci. Podobnie w czwartek, piątek i sobotę. W piątek za prawie dwa tygodnie plenerowa Droga Krzyżowa. Tym razem o godz. 18.00 wyruszymy z ul. Laski w Ryczówku. Druhów strażaków z obu wsi i panie z Kół Gospodyń już dzisiaj proszę o asystę, a strażaków z Ryczówka dodatkowo o dostarczenie na miejsce krzyża. Szczegółowy program rekolekcji jest w internecie i w gablotce przed kościołem. I już dzisiaj apeluję do sumień o dobre przeżycie tych rekolekcji czyli udział w codziennych naukach rekolekcyjnych. Sama spowiedź, co oczywiste, to za mało. Jak to ktoś powiedział: miej teraz czas dla Chrystusa, by On kiedyś miał czas dla Ciebie. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Paś, duszpasterz dzieci i młodzieży diecezji gliwickiej.

3. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż adoracyjny. Przed lub po nabożeństwach można do niego podchodzić i oddać część Zbawicielowi przez ucałowanie lub przyklęknięcie. Jest też skarbona, do której można wrzucić swój dar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim zbierającym datki na ten cel, o co zresztą wzorem lat ubiegłych bardzo proszę. Mieszkańcy Rodak z ulic Wiejska, Kamienna, Skotnicka złożyli na ten cel ofiarę w wysokości 190 zł., a mieszkańcy Nowsia 180 zł. Wielkie „Bóg zapłać”.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Szczepan Zięba z Załęża (parafia Bydlin) i Kinga Klimczak z Ryczówka; Adam Leśniak z Chechła i Katarzyna Leśniak z Rodak; Krzysztof Wnuk z Ryczówka i Sandra Stępień z Tychów.

5. Zapraszam do lektury „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. W tym ostatnim dodatek: poradnik o ziołach na wiosnę.

6. O godz. 11.00 zapraszam rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie. W Niedzielę Palmową czyli za dwa tygodnie u pań z Koła Gospodyń Wiejskich będzie można nabyć palmy.

7. Osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie Grobu Pańskiego w Wielkim Tygodniu, do czego namawiam, proszę o kontakt. Osoby, które dotychczas przygotowywały Grób w tym roku z tego zrezygnowały.

8. Rada Sołecka zwraca się z prośbą do Mieszkańców Rodak o podjęcie inicjatywy wiosennego sprzątania wsi. Organizatorzy akcji pozwolili sobie wyznaczyć pięć grup Mieszkańców, aby wiadomo było, gdzie kto ma się zaangażować do pracy. Serdecznie prosimy o przyjście z odpowiednimi narzędziami 6 kwietnia (sobota) na godz. 16.00. Szczegóły są w internecie, a wkrótce także w gablotce.

9. Pamiętamy w modlitwach i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych wiekiem, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Częstochowskiej. A Gościom przybyłym do naszego kościoła i Drogim Parafianom życzę wszelkiego dobra od Boga i ludzi. Szczęść Boże!