Ogłoszenia duszpasterskie na 24 marca 2019 – III niedziela Wielkiego Postu

1. Z tyłu kościoła na stoliku jest lista, gdzie jeszcze tylko dzisiaj można wpisać swoje imię i nazwisko oraz wybrany dzień Wielkiego Postu, w który będziemy modlić się i pościć, prosząc o dar powołania do kapłaństwa z naszej diecezji. Post jest sprawdzeniem własnego charakteru, ofiarą złożoną Panu Bogu i praktyczną realizacją odpowiedzialności za Kościół i diecezję. Stąd imiona i nazwiska osób, które podjęły i podejmą post zostaną złożone przed katedralnym ołtarzem.

2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. W niedzielę z kolei zapraszam na godzinę 8.00, na śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę za dwa tygodnie, 7 kwietnia.

3. Rodziców i opiekunów zachęcam do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii. Oczywiście najlepszy jest osobisty przykład.

4. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż adoracyjny. Przed lub po nabożeństwach można do niego podchodzić i oddać część Zbawicielowi przez ucałowanie lub przyklęknięcie. Jest też skarbona, do której można wrzucić swój dar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim zbierającym datki na ten cel, o co zresztą wzorem lat ubiegłych bardzo proszę. Pani Bretner z ul. Dolnej w Ryczówku zebrała wśród swoich znajomych ofiarę w wysokości 380 zł. „Bóg zapłać”.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Szczepan Zięba z Załęża (parafia Bydlin) i Kinga Klimczak z Ryczówka; Adam Leśniak z Chechła i Katarzyna Leśniak z Rodak; Krzysztof Wnuk z Ryczówka i Sandra Stępień z Tychów. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie zaraz po Mszy św. Najlepiej na tej Mszy św. być po prostu obecnym.

6. Zapraszam do lektury „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, gdzie znajdziemy wydrukowany Rachunek Sumienia, pomoc do spowiedzi i „Małego Gościa”.

7. W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i 27 rocznica powstania diecezji sosnowieckiej – Msza św. o godz. 17.00. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. Z racji spowiedzi w Kluczach, zapraszam na środowe nabożeństwo o godz. 18.00. W czwartek 10 rocznica święceń biskupich ks. bp Grzegorza Kaszaka. W sobotę dzień spowiedzi w Chechle, u nas Msza św. rozpocznie się o 17.30. Przyszła niedziela nosi nazwę Laetare czyli po łacinie „Radujcie się”, nazywana jest również Niedzielą Róż. Za tydzień zmieniamy czas na letni. Zła informacja jest taka: śpimy godzinę krócej!

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu Bożych łask i opieki Najśw. Maryi Panny. Parafianom i Gościom dobrego tygodnia, pełnego wielkopostnych refleksji. Szczęść Boże!