Ogłoszenia duszpasterskie na 17 marca 2019 – II niedziela Wielkiego Postu

1. Z tyłu kościoła na stoliku jest lista, gdzie można wpisać swoje imię i nazwisko oraz wybrany dzień Wielkiego Postu, w który będziemy modlić się i pościć, prosząc o dar powołania do kapłaństwa z naszej diecezji. Lista będzie w Wielki Czwartek złożona w czasie Mszy Krzyżma w sosnowieckiej katedrze. Post jest sprawdzeniem własnego charakteru, ofiarą złożoną Panu Bogu i praktyczną realizacją odpowiedzialności za Kościół i diecezję. Stąd imiona i nazwiska osób, które podjęły i podejmą post zostaną złożone przed katedralnym ołtarzem. Oczywiście postowi ma towarzyszyć dar modlitwy.

2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. W niedzielę z kolei zapraszam na godzinę 8.00, na śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.  We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Msza św. o godz. 17.00. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej także o 17.00. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 7 kwietnia (niedziela), a później w środę dla dzieci oraz w czwartek, piątek i sobotę dla wszystkich.

3. Rodziców i opiekunów zachęcam do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii. Oczywiście najlepszy jest osobisty przykład.

4. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż adoracyjny. Przed lub po nabożeństwach można do niego podchodzić i oddać część Zbawicielowi przez ucałowanie lub przyklęknięcie. Jest też skarbona, do której można wrzucić swój dar na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać” wszystkim zbierającym datki na ten cel, o co zresztą wzorem lat ubiegłych bardzo proszę. Przez swój dar materialny będziemy obecni jeszcze bardziej pod krzyżem Zbawiciela.

5. Wczoraj kolejni mieszkańcy włączyli się, zresztą bardzo licznie i pracowicie, w sprzątanie naszego kościoła parafialnego, ze co bardzo im dziękuję. Byli to: Danuta Ładoń, Stefan Ładoń, Dorota Stochel, Tomasz Stochel, Dorota Binek, Grzegorz Binek, Aneta Dziechciewicz, Jakub Dziechciewicz, Helena Dziechciewicz, Longina Żukrowska, Helena Sosnowska, Emilia Leśniak, Lidia Gamrot, Aleksander Gamrot, Magdalena Rutkowska, Jarosław Paś, Jan Mrówka. „Bóg zapłać” za ten trud i poświęcony czas. Ofiarę na kwiaty złożyli: Ewa Mikosz-Ładoń, Elżbieta Majewska, Zdzisława Jarząbek i Halina Zięć.

6. Nocna wichura sprzed tygodnia wyrządziła szkody także na naszym cmentarzu. Kilka drzew zostało wyrwanych lub złamanych. Z grobów zwiane też zostały znicze i kwiaty. Strażacy z Rodak dwukrotnie zabezpieczali połamane drzewa, żeby nikomu nie stało się nic złego. Bóg zapłać! Proszę jednak opiekunów o uprzątnięcie terenu wokół grobów swoich bliskich.

7. Zapraszam do lektury „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę wielu Bożych łask i opieki Najśw. Maryi Panny. Parafianom i Gościom dobrego tygodnia, pełnego wielkopostnych refleksji. Szczęść Boże!