Ogłoszenia duszpasterskie na 17 lutego 2019

1. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o 17.00. W piątek święto Katedry św. Piotra Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Od piątku do niedzieli w seminarium w Częstochowie odbędą się rekolekcje dla młodzieży przed wyborem drogi życiowej. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każde modlitewne westchnienie w intencji naszej wspólnoty parafialnej, także księdza proboszcza. Dziękuję także za wszystkie ofiary na tacę i na konto na prace remontowe.

3. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Krzysztof Marszałek z Częstochowy i Tatiana Pijet z Rodak. Ktokolwiek znałby przeszkody do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Tradycyjnie przy okazji przypominam, że sprawy kancelaryjne można załatwiać w dni powszednie bezpośrednio po zakończonej Mszy św., na której najlepiej po prostu być obecnym.

4. Stała prośba: nie spóźniajmy się na Mszę św. i zostańmy do jej końca czyli przynajmniej do zakończenia pieśni na zakończenie.

5. W Kluczach w przychodni odbędą się 22 lutego płatne badania wzroku. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

6. W „Niedzieli” proponuję przeczytać o Roku Moniuszki. W „Gościu Niedzielnym” o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. W „Małym Gościu Niedzielnym” jest natomiast prezent: kalendarz na Wielki Post.

7. U lekarza: - No tak, o piciu, paleniu i kobietach może pan śmiało zapomnieć.
- Panie doktorze, ale ja mężczyzną jestem!!!
- Golenie może pan kontynuować.

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!