Ogłoszenia duszpasterskie na 3 lutego 2019

1. W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Agatę, dziewicę i męczennicę, w środę św. Pawła Mikę i Towarzyszy Męczenników. W środę także Nowenna do NMP Częstochowskiej. Wszystkim tego tygodniowym jubilatom i solenizantom składam najlepsze życzenia.

2. We wtorek zdemontowane zostały w naszym kościele świąteczne dekoracje. Szopka i choinki pojawią się, mam nadzieję, znów za rok. Bardzo, bardzo dziękuję tym, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i tego dzieła dokonali: panom Domagała i Pandel i pracowitym i wesołym paniom z Kół Gospodyń w Rodakach i Ryczówku. Nie tylko pochowali świąteczne ozdoby, ale też posprzątali kościół. „Bóg zapłać”. Dziękuję także „Rodaczanom” za towarzyszenie śpiewem kolęd na sumie w ubiegłą niedzielę.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 krótkie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

4. W nowym „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek: obrazek z modlitwą rodziców za dzieci. Instrukcja jego obsługi; rodzice wkładają do portfela i często używają. 27 stycznia zakończyły się w Panamie Światowe Dni Młodzieży. Wzięło w nich udział ponad 700 tys. młodych ze 156 krajów świata. O tym w „Niedzieli”.

5. Stała prośba: nie spóźniajmy się na Mszę św. i zostańmy do jej końca czyli przynajmniej do zakończenia pieśni na zakończenie.

6. Na koniec opowiastka ks. Jana Twardowskiego:
Każde małżeństwo przypomina trzy zakony: na początku franciszkanów, radosnych, zapatrzonych w przyrodę; z czasem - mocnych w słowach i argumentowaniu dominikanów; po latach już tylko kamedułów, przestrzegających reguły milczenia.

Dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!