Ogłoszenia duszpasterskie na 27 stycznia 2019

1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; środa – o 17.00 Nowenna do NMP Częstochowskiej, na którą zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej; czwartek – św. Jana Bosko, kapłana; w tym tygodniu jest I piątek miesiąca: kilka minut przed 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Błażeja: okazja do przyjęcia specjalnego błogosławieństwa z modlitwą na choroby gardła.

2. W sobotę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Przychodzimy na jedną z dwóch Mszy św. z gromnicami i świecami: o godz. 9.00 lub 16.00. Jest to równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary są przeznaczone na pomoc żeńskim zakonom klauzurowym. Sobota jest też ostatnim dniem, kiedy tradycyjnie śpiewa się kolędy.

3. Dobiegła końca wizyta duszpasterska. Przez miesiąc odwiedziłem: w Ryczówku: 251 rodzin; w Rodakach: 201 rodzin i na Rzece po obu stronach i Godawicy: 23 rodziny. W sumie: 475 rodzin, małżeństw i osób samotnych. Pragnę serdecznie podziękować za miłe  przyjęcie. Dziękuję wszystkim, którzy zrobili wszystko, by w tym ważnym obrzędzie uczestniczyć. Czasami wiązało się to z urlopem, zamienieniem się w pracy dyżurami. Dziękuję też za życzliwość wobec ministrantów. I „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na Waszych domach i miejscach pracy.

4. Demontaż świątecznych dekoracji i sprzątanie kościoła planowane jest na wtorek, 29 stycznia. Już dzisiaj zapraszam chętnych, panie i panów z Ryczówka i Rodak, szczególnie Koła Gospodyń i strażaków, we wtorek na godz. 17.00. Zapraszam!

5. W przyszłą niedzielę poświęcę świece dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. o 11.00 krótkie spotkanie z rodzicami.

6. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączona płyta DVD z filmem „Bóg nie umarł 2”. Cena gazety z płytą nie uległa zmianie i wynosi 5 zł. Film poruszył serca i sumienia polskich widzów. Przed sądem staje nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Jest też „Mały Gość Niedzielny”. "Niedziela" niestety w tym tygodniu do naszej parafii nie dotarła.

7. Ofiarę na kwiaty do kościoła na ręce Barbary Zarębskiej złożyli:  Zdzisława Pandel, Urszula Kurek, Izabela Michalczyk, Celina Brodzińska, Kazimiera Plutka, Zdzisława Francik. „Bóg zapłać”.

8. Wójt Gminy Klucze, Sołtys i Rada Sołecka w Ryczówku zapraszają seniorów (60+) oraz osoby samotne na Dzień Seniora, który odbędzie się 2 lutego o godzinie 17.00 w Świetlicy Gminnej w Ryczówku.

9. Starego zakonnika zapytano kiedyś:
- Dlaczego, ojcze, kiedy twój towarzysz w zakonnej celi śpiewa psalmy, ty zawsze jesteś przy oknie?
Odpowiedział:
- Nie chcę, by myślano, że go torturuję...

Dobrego, rozśpiewanego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!