Ogłoszenia duszpasterskie na 20 stycznia 2019 (kolęda 5)

1. Zespół „Rodaczanie” zaprasza w niedzielę za tydzień o 10.30 na „Pożegnanie z kolędą”. Będą też wtedy śpiewać w czasie sumy.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę w intencji naszej wspólnoty i księdza proboszcza oraz za złożone ofiary. Dziękuję przy okazji za wszystkim życzenia urodzinowe kierowane pod moim adresem.

3. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj po godz. 9.30.

Program wizyty w Rodakach:

21 stycznia (poniedziałek) – ul. Bagienna (najpierw numery nieparzyste, początek od Leśnej, powrót stroną parzystą) (ministranci: Paweł Sopęch, Kamil Matyja)
22 stycznia (wtorek) – ul. Prosta (najpierw numery parzyste, początek od strony kościoła, powrót stroną nieparzystą) (ministranci: Piotr Pandel, Kamil Matyja)
23 stycznia (środa) – ul. Ogrodowa, Wschodnia, Kluczewska, Krótka (ministranci: Piotr Pandel, Miłosz Półkoszek)

4. W piątek, 18 stycznia, odbył się pogrzeb ks. kanonika Stefana Walusińskiego, byłego proboszcza naszej parafii. Zmarł w wieku 82 lat. Posługę kapłańską pełnił przez 58 lat, z czego przez 34 lata (do 2012 roku) był proboszczem w Rodakach. W ostatnich latach mieszkał w Domu Księży św. Józefa w Będzinie. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak, współkoncelebrowało ponad czterdziestu księży. Świątynia wypełniła się szczelnie mieszkańcami Ryczówka, Rodak oraz parafii, gdzie ks. Stefan bywał, pracował i odpoczywał. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować godne pożegnanie księdza Stefana. „Bóg zapłać” grabarzowi, ministrantom, wszystkim czytającym, śpiewającym, chórzystom, panu organiście, traktorzystom, którzy odśnieżyli teren wokół kościoła i cmentarza, władzom gminy, paniom i panom, którzy przygotowali salę w remizie na stypę, Radzie Parafialnej, strażakom, fotografom, wszystkim uczestnikom tego smutnego wydarzenia. Pamiętajmy o codziennej modlitwie w intencji naszych zmarłych.

5. Jutro Dzień Babci, we wtorek Dzień Dziadka. Nie wolno o tym nam zapomnieć. W czwartek wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy dziennikarzy modlitwą, by służyli wyłącznie prawdzie i dobru. W piątek Nawrócenia św. Pawła kończące Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Do 27 stycznia trwają też 34 Światowe Dni Młodzieży w Panamie, w których uczestniczy spora grupa młodych z Polski.

6. Europa będzie chrześcijańska albo jej w ogóle nie będzie. To kategoryczne stwierdzenie znajdziemy w wywiadzie z kard. Gerhardem Müllerem, opublikowanym wewnątrz tego numeru „Niedzieli”. W „Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą dziadków za wnuki do włożenia np. do portfela i częstego używania. W „Małym Gościu Niedzielnym” z kolei modlitwa wnuków za dziadków. Wszystkie gazety są po 5 zł.

7. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych łask. Wszystkim Parafianom i Gościom niech Matka Boża wyprasza potrzebne łaski w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!