Ogłoszenia duszpasterskie na 18 listopada 2018

1. W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona diecezji sosnowieckiej; w środę Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny, zapraszam na 17.00 na Nowennę do Matki Bożej; w czwartek – św. Cecylii; sobota – św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy męczenników; w przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpoczynamy Adwent. Już dzisiaj zapraszam do zadbania o lampiony roratnie.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za pamięć, modlitwę i ofiary. Dziękuję Teresie Kidawa, Dorocie i Grzegorzowi Binek za pomoc w przygotowaniu do wywiezienia gabarytowych śmieci m.in. po pracach remontowych w kościele. Sprzątanie kościoła za dwa tygodnie. Dziękuję także za piękne wykonanie Hymnu Polski w ubiegłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

3. Ks. Grzegorz Kopyś z Sosnowca ofiarował dla naszej parafii nowy haftowany welon czyli szatę liturgiczną nazywaną fachowo tuwalnią używaną w czasie procesji z Najśw. Sakramentem i błogosławieństwa eucharystycznego. „Bóg zapłać” za ten piękny dar.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zapraszam!

5. Powiedzenie na dziś: Jak byłem mały, to bałem się ciemności. Teraz jak widzę rachunek za prąd, to zaczynam bać się światła.

Dobrego, błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!