Nowy rok4,5 mln uczniów z niemal 24 tys. szkół i placówek oświatowych rozpoczyna nowy rok szkolny 2018/2019 r. Ostatni w takiej formule, bo w kolejnym roku w szkołach nie będzie już uczniów wygasających gimnazjów. Nowy rok zaczęły też dzieci i nauczyciele w Ryczówku i Rodakach. Oczywiście od Mszy św.

"Bez Boga ani do proga" - mówi stara mądrość ludowa. Dlatego dzieci, rodzice i nauczyciele 3 września o godz. 9.00 przybyli do naszego kościoła parafialnego, by od Mszy św. ropocząć kolejne 10 miesięcy nauki i dorastania. A później rozeszli się do swoich szkół, by poopowiadać sobie o wakacjach, poznać stare i nowe panie, planować przyszłość. Było oczywiście pasowanie na ucznia. Po raz pierwszy po wielu latach "ruszyła" też ósma klasa.

W Rodakach na dzieci czekała ocieplona i pomalowana szkoła. W Ryczówku (na zdjęciach) pierwszą klasę rozpoczęło 16 dzieci.