Ogłoszenia duszpasterskie na 29 lipca 2018

1. W tym tygodniu: we wtorek – św. Ignacego z Loyoli; środa – św. Alfonsa Liguoriego, o godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Częstochowskiej, od środy rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce; w czwartek odpust Porcjunkuli – można uzyskać odpust zupełny będąc w stanie łaski uświęcającej; przyjmując Komunię św. i modląc się w intencjach Ojca św., to także pielgrzymka diecezjalna kobiet do sanktuarium MB Anielskiej w Dąbrowie Górniczej; w piątek I piątek miesiąca, kilka minut przed 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu o okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, nabożeństwo wynagradzające; sobota – św. Jana Marii Viannneya, patrona proboszczów. W środę i czwartek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg, traktorów oraz modlitwa o roztropne z nich korzystanie.

3. Pielgrzymka Olkuska wyruszy w czwartek 9 sierpnia. 13 sierpnia, pielgrzymka dotrze do celu. Pielgrzymi z naszego dekanatu będą pielgrzymować w grupie “Biało-zielonej”, której przewodnikiem będzie ks. Ireneusz Kwoka. Trasa pielgrzymki nie różni się od tej z ubiegłego roku. Również koszt pielgrzymki 70 zł (ubezpieczenie, transport bagaży, materiały pielgrzymkowe, coś do przegryzienia) nie uległ zmianie. Spotkanie organizacyjne planowane jest w niedzielę 5 sierpnia w kościele w Kluczach, po Mszy św. o 16.00. Na pielgrzymkę można zapisywać się bezpośrednio na spotkaniu w Kluczach.

4. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa 18 sierpnia (sobota). Koszt: 110 zł. od osoby. W cenie przejazd, zwiedzanie, pełny obiad. Zapisy: po Mszach św. w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 40 zł. (lub całość). Wszystkie szczegóły są w internecie i w gablotce.

5. Dziękuję pani Halinie Konieczniak za wyprasowanie obrusu na ołtarz. Dziękuję też za życzliwe przyjęcie uczestników Pielgrzymki Góralskiej.

6. Polecam nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

7. Żona prosi męża:
- Skocz do sklepu i kup pół litra oleju.

Mąż wraca po jakimś czasie.
- I co, kupiłeś?

- Pół litra kupiłem, ale na olej już nie starczyło.

Dobrej, spokojnej, błogosławionej, trzeźwej niedzieli i tygodnia życzę. Szczęść Boże!