Pielgrzymka GóralskaMieszkańcy Bachledówki i okolic pielgrzymują na Jasną Górę. 28 lipca wieczorem zatrzymali się na nocleg w naszej parafii. 260 osób nocowało w szkole i domach prywatnych.

Niedaleko Tatr, nad powstałą przed 1605 r. wioską Międzyczerwienne, góruje łagodne wzgórze, wznoszące się na wysokości ponad 1000 m. npm. nazwane Bachledówką, najprawdopodobniej od niejakiego Bachledy, który tutaj miał zamieszkać. Tutaj duszpasterstwem zajmują się paulini, ci sami, którzy opiekują się sanktuarium na Jasnej Górze. Dwóch z nich, dwóch księży z archidiecezji krakowskiej, diakon i kleryk towarzyszą idącym. W sąsiednich miejscowościach postój wyznaczyły pozostałe grupy Pielgrzymki Góralskiej: z Orawy, Nowego Targu czy Rabki.