Ogłoszenia duszpasterskie na 22 lipca 2018

1. W tym tygodniu: w poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy; wtorek – wspomnienie św. Kingi; środa – święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa, wieczorem zapraszam na Mszę św. z Nowenną do NMP Częstochowskiej; czwartek – świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg, traktorów oraz modlitwa o roztropne z nich korzystanie. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy. Dzisiaj w zakrystii można kupić po 5 zł. breloki i naklejki z modlitwą kierowcy. Dochód przeznaczony jest także na pojazdy dla misjonarzy.

3. Wczoraj w sprzątanie kościoła i jego otoczenia włączyły się następujące osoby: Weronika Tobiasz. Magdalena Laskowska, Krystian i Bartosz Laskowscy, Mirosława Osuszek, Mirosława Wnuk, Halina Kaszuba, Renata Sierka, Irena Król, Magdalena Sojka. Dziękuję także za pracę Barbarze Wojnar i Barbarze Zarębskiej. Kwiaty do kościoła ofiarowali Anna Kaszuba, Sylwia Banasik, Grażyna Jagła. Dziękuję za poświęcony czas, chęci, zrozumienie, że o kościół dbamy wszyscy. Dziękuję także za każdą modlitwę, pamięć i ofiary na rzecz parafii i modlitwę w intencji proboszcza.

4. Zapraszam 18 sierpnia (sobota) na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa. O godz. 5.00 wyjazd sprzed kościoła; ok. 10.00 – herbata przy Sanktuarium i zwiedzanie; Msza św. i dwudziestominutowy koncert organowy; później obiad, po nim ciąg dalszy zwiedzania. Koszt: 110 zł. od osoby. W cenie przejazd, zwiedzanie, pełny obiad. Zapisy: po Mszach św. w zakrystii. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 40 zł. (lub całość).

5. W sobotę około godz. 18.00 przyjdą do nas, jak co roku, pielgrzymi z Bahledówki czyli Pielgrzymka Góralska. Kto może, niech przyjmie strudzonych uczestników pod swój dach, ugości strawą, zgodnie z polskim przysłowiem: Gość w dom, Bóg w dom. A w niedzielę będzie w kościele dodatkowa Msza św. o godz. 7.00 rano.

6. - Takiś niedobry dla mnie, Masztalski - mówi teściowa - ale mógłbyś przynajmniej załatwić mi miejsce na cmentarzu na Powązkach.
Masztalski oburzony, że teściowa tak źle o nim myśli, pojechał do Warszawy. Wraca na drugi dzień i oznajmia:
- Miejsce masz załatwione!
- Nie może być! - cieszy się teściowa. -
Ino musisz się pospieszyć do środy, bo przepadnie.

Dobrego, błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!