Ogłoszenia duszpasterskie na 15 lipca 2018

1. W poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz to dwa kawałki brązowego materiału, jeden z wizerunkiem Jezusa, drugi Matki Bożej Szkaplerznej, połączone tasiemkami, które towarzyszyły Janowi Pawłowi II przez całe życie, co można zobaczyć w muzeum Domu Jana Pawła II w Wadowicach. W środę zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej o godz. 18.00.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za każdą modlitwę, pamięć i ofiary na rzecz parafii i modlitwę w intencji proboszcza.

3. W najbliższą sobotę, 21 lipca o godz. 9.00 zapraszam do sprzątania naszego kościoła mieszkańców ulicy Górnej i Dolnej w Ryczówku. Przyjdźmy licznie, by posprzątać zakrystię, salkę, korytarz, prezbiterium i kościół po remoncie. Prosiłbym o zabranie mioteł, mopów, płynów do płytek i wiader. A kto nie może przyjść mógłby pomyśleć o ofierze na kwiaty.

4. Bardzo proszę nie wieszać żadnych ogłoszeń na drzewach i słupach wokół kościoła.

5. Zapraszam 18 sierpnia (sobota) na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa. Zwłaszcza, że odpowiedzialnym za to piękne sanktuarium jest m.in. pochodzący z Kwaśniowa ks. Józef Lisowski (kanclerz Kurii Biskupiej w Legnicy). Program jest następujący: godz. 5.00 – wyjazd sprzed kościoła; ok. 10.00 – herbata przy Sanktuarium i zwiedzanie; godz. 12.00 – Msza św. dla Pielgrzymów i dwudziestominutowy koncert organowy; później dwudaniowy obiad z ciastem, po nim ciąg dalszy zwiedzania i czas wolny; ok. 17.00 – wyjazd powrotny. Koszt: 110 zł. od osoby. W cenie przejazd (prawie 350 km. w jedną stronę, przewidziane postoje); zwiedzanie, obiad. Zapisy: po Mszach św. w zakrystii (konieczny PESEL). Przy zapisie wpłacamy zaliczkę 40 zł. (lub całość).

Krzeszów to mała miejscowość położona w Kotlinie Kamiennogórskiej na Dolnym Śląsku. Krzeszowskie opactwo cystersów to zabytek najwyższej światowej klasy, wpisany na listę Pomników Historii przez Prezydenta RP.  Największym skarbem sanktuarium jest 13-wieczna ikona Matki Bożej Łaskawej – najstarszy wizerunek maryjny w Polsce. O sanktuarium w Krzeszowie można przeczytać w gablotce lub w internecie.

6. Powoli dobiega końca generalny remont zakrystii, salki, korytarza i magazynku.

7. W poniedziałek postój przed naszym kościołem będą mieli uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Wadowickiej na Jasną Górę. Planują przybyć około południa i będą u nas półtorej godziny. Pamiętajmy o modlitwie w intencji pielgrzymów. Zachęcam też, by pomyśleć, by samemu pójść na pielgrzymkę pieszą.

9. W nowej „Niedzieli” przeczytamy o kluczniku Watykanu. A w „Gościu” temat na czasie czyli o kleszczach kleszczy, których jest coraz więcej. Zainteresujmy się tymi gazetami wychodząc z kościoła.

10. Młoda para przed ślubem wybrała się na spacer.
- Uważaj złotko, tu jest błotko - mówi zakochany chłopak.
Po ślubie są znów na spacerze. - Uważaj złoto, tu jest błoto!

Minęło kilka lat. - Patrz ślepoto, włazisz w błoto!

Wszystkim małżeńskim parom życzę, by nie włazili w błoto. Dobrego, błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!