Ogłoszenia duszpasterskie na 3 września 2017 r.

1. W tym tygodniu: środa – wieczorem nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; piątek – święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny. Wczoraj swoje imieniny obchodził ks. Stefan Walusiński, emerytowany proboszcz naszej parafii. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. bp Grzegorz Kaszak. Im i wszystkim solenizantom składamy najlepsze życzenia. Pamiętajmy też o nich w modlitwach. Dzisiaj również dożynki gminne w Kwaśniowie.

2. Za tydzień na Mszy św. o 11.00 poświęcenie przyborów szkolnych, tornistrów i plecaków. Wcześniej zapraszam na modlitewne rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego. 4 września (poniedziałek) Msza św. o godz. 8.30. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w szkołach: Rodaki - godz. 9.30; Ryczówek - godz. 10.00. Podobnie, jak w poprzednim roku szkolnym, także teraz dzieci po Mszy św. niedzielnej o 11.00 dostawać będą pamiątkowe obrazki przypominające treść Ewangelii.

3. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

4. Raz jeszcze dziękuję tym, dzięki którym mogliśmy godnie i podniośle przeżyć uroczystości tydzień temu czyli bierzmowanie, odpust i wizytację kanoniczną księdza biskupa. Dziękuję tym, którzy zadbali o porządek, organizację, liturgię. Nie będę już wymieniał z nazwiska, by trochę tego podziękowania zostało na Niebo. Goście, na czele z księdzem biskupem, byli pod wrażeniem. „Bóg zapłać” wszystkim! Relację foto, audio i wideo znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej.

5. W najbliższą sobotę pielgrzymka autokarowa do sanktuarium w Rychwałdzie. Zapisane osoby zapraszam pod kościół punktualnie o 7.30. Pamiętajmy o wygodnych butach, czymś przeciwdeszczowym i ubiorze, który pasuje do kościoła.

6. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” znajdziemy obrazek Matki Bożej Częstochowskiej. W „Gościu Niedzielnym” o tym, dlaczego trzeba i dlaczego warto chodzić na niedzielną Mszę św. W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” książka do słuchania czyli płyta z audiobookiem np. do samochodu. To I część „Quo vadis” Sienkiewicza. II część będzie za miesiąc.

7. Kobiety bywają zazdrosne. Nawet w Raju. To opowieść dla znających Księgę Rodzaju.
Po kilkudniowej nieobecności w raju Adam zastał Ewę w złym nastroju i pełną podejrzeń.
- Doprawdy kochanie - mówi Adam - jak możesz być o mnie zazdrosna? Wiesz przecież, że jestem pierwszym mężczyzną, a ty pierwszą kobietą i poza nami nie ma innych ludzi.
- Wiem - odpowiedziała Ewa - a jednak.
Ostatecznie Adamowi udało się udobruchać żonę i oboje zasnęli.
W środku nocy Ewa zerwała się na równe nogi, ściągnęła niedźwiedzią skórę przykrywająca Adama i dokładnie policzyła jego żebra.

Wszystkim mniej lub bardziej zazdrosnym życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże!