I Sosnowiecka Rowerowa (wideo)25 sierpnia po południu uczestnicy I Sosnowieckiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę dotarli do celu. Wchodząc na jasnogórski szczyt, dołączyli do Pielgrzymki Zagłębiowskiej. Zostali też powitani przez bp Grzegorza Kaszaka. Na rowerach pokonali 210 km. 26 rowerzystów rozpoczęło jazdę od Mszy św. w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu. Przewodnikiem grupy był ks. Mariusz Karaś - kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Uczestnicy pielgrzymki to przedstawiciele praktycznie wszystkich części diecezji sosnowieckiej: mieszkańcy m.in. Olkusza, Bukowna, Sławkowa, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Czeladzi, Sosnowca i Rodak. - Coraz więcej osób jeździ na rowerach, stąd pojawiło się naturalne zapotrzebowanie zorganizowania takiej grupy, która chce w ten sposób zbliżyć się do Boga - wyjaśnia ks. Paweł Tracz, pomysłodawca pielgrzymki i jej kierownik. Pielgrzymi byli w różnym wieku, od lat osiemnastu do osiemdziesięciu.