Podziękowanie po Mszy św. odpustowejZ ogłoszeń duszpasterskich:

Intencje mszalne są w gablotce i internecie. W poniedziałek, wtorek i czwartek Msze św. o 7 rano, w pozostałe dni wieczorem. W i piątek dodatkowo Msza św. o 16.00 w Ryczówku. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 16.00.

Są takie ślady, które człowiek zostawia na tej Ziemi, a odciskają się w niebie. Tych śladów nie zatrze czas, taka jest pamięć Boga.

Czcigodny księże Biskupie, Nasz Pasterzu!

W imieniu całej wspólnoty parafialnej chcę wyrazić  ogromną wdzięczność, że w tak ważnym dla nas dniu poświęciłeś nam swój cenny czas i  zaszczyciłeś swoją obecnością. Długo w naszych sercach pozostanie słowo, które do  nas dzisiaj skierowałeś i błogosławieństwo, którego nam udzielisz.

Zechciej przyjąć szczere życzenia, abyś zdążając wytrwale za Chrystusem w  dalszych latach posługi na chwałę Trójcy Świętej i Bogarodzicy; odnajdywał ewangeliczną radość, płynącą z przekazywania Dobrej Nowiny ludziom, tak bardzo potrzebującym orędzia nadziei, która zawieść nie może.

Niech Bóg, który jest miłością obdarzy Cię zdrowiem i potrzebnymi siłami do podejmowania nowych duszpasterskich wyzwań, a Matka Boża Częstochowska, patronka naszej parafii niech wspiera Twój trud i umacnia w miłości i prawdzie Twoją posługę w Kościele sosnowieckim. Bóg zapłać!

Dziękuję także pani katechetce, panu organiście, strażakom, Kołom Gospodyń Wiejskich, posługującym na plebanii, Radzie Parafialnej, Sołtyskom, chórowi „Rodaczanie” i orkiestrze z Giebła oraz wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dzisiejszej uroczystości. Bardzo dziękuję Księdzu Dziekanowi i Księżom z dekanatu za udział w liturgii. „Bóg zapłać” ks. Michałowi Bordzie, który po raz kolejny odwiedził naszą parafię. Dziękuję też Księdzu Kapelanowi za zadbanie, by wszystko odbyło się w zgodzie z regułami liturgii.

A na koniec Mszy św. proszę jeszcze Księdza Biskupa o odmówienie Litanii do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej, poprowadzenie procesji eucharystycznej i poświęcenie wieńcy dożynkowych, symbolu wdzięczności Panu Bogu za błogosławieństwo, a ludziom, za trud pracy na polu.