Ogłoszenia duszpasterskie na 20 sierpnia 2017 r.1. W tym tygodniu: dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii, „Bóg zapłać” za wszystkie dobre słowa, modlitwy i ofiary. Wtorek – wspomnienie NMP Królowej. Środa – wieczorem Nowenna do NMP Częstochowskiej, na którą zapraszam. Czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła. Sobota – NMP Częstochowskiej.

2. W sobotę zawitają do na uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Żywieckiej. Po 10.15 w naszym kościele będzie dla nich Msza św., w której oczywiście również możemy uczestniczyć.

3. Bardzo dziękuję Barbarze i Jarosławowi Zarębskim za przygotowanie dekoracji na 15 sierpnia. P. Renacie Turskiej dziękuję za maryjny obrus na odpust.

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

5. Szukamy osoby, która poświęciłaby się służbie w kościele jako kościelny lub kościelna.

6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkania przed uroczystością: w środę o 16.30 próba. W piątek zapraszam ich, świadków i rodziny do skorzystania z sakramentu pokuty o 19.30. W sobotę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam na godz. 14.30 do posprzątania kościoła i jego otoczenia. Przypomnę, że darem od bierzmowanych jest jeden z dwóch nowych klęczników.

7. W niedzielę 27 sierpnia zapraszamy na uroczystości odpustowe w naszej parafii. Przewodniczyć im będzie ks. bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej.

Program jest następujący:
godz. 8.30 – Msza św. z udzieleniem 50 osobom sakramentu bierzmowania. Ławki w kościele będą zarezerwowane dla kandydatów do bierzmowania i ich świadków. Dlatego na tę godzinę zapraszam głównie rodziny bierzmowanych.
Godz. 9.45 – spotykamy się na cmentarzu parafialnym – krótka modlitwa za zmarłych parafian – Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich, których bliscy i przyjaciele są pochowani na naszym cmentarzu. Zapalmy na ich grobach znicze po skończonej modlitwie. Później Ksiądz Biskup odwiedzi jedną z osób chorych.
Godz. 11.50 – przed kościołem liturgiczne powitanie Księdza Biskupa – gromadzimy się zatem przed świątynią kilkanaście minut przed południem. Tu zostaną wręczone symbolicznie Księdzu Biskupowi klucze do kościoła. Powitamy go też chlebem i solą. Później procesja do kościoła, sprawozdanie księdza proboszcza z życia parafii, Msza Święta odpustowa, Litania do NMP Częstochowskiej, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Bardzo proszę o zabranie feretronów i sztandarów, a strażaków o zabranie baldachimu. O oprawę muzyczną zadbają: zespół „Rodaczanie” i orkiestra dęta z Giebła. Proszę o przybycie w oficjalnych strojach Koła Gospodyń Wiejskich, strażaków, ministrantów. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafii i wszystkich mieszkańców Rodak i Ryczówka.
Po Mszy św. krótkie spotkanie z Księdzem Biskupem członków Rady Parafialnej, sołtysów, radnych, organisty, przedstawicieli Służby Liturgicznej Ołtarza, szefów OSP i KGW, zelatorek kół Żywego Różańca. Zajmujemy ławki z przodu kościoła.
Uwaga: 27 sierpnia jak zawsze nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
Program odpustu jest już w gablotce i w internecie. W piątek przed odpustem po godz. 19.30 można skorzystać z sakramentu pokuty, by w dzień uroczystości być w stanie łaski uświęcającej.
Dzieci po I Komunii św. i starsze zapraszam do asysty i sypania kwiatów. Pani katechetka chciałaby się z nimi spotkać na próbie w piątek przed godz. 17.00.

8. Na parafialny odpust z udziałem ks. bp Grzegorza Kaszaka jest już nowy ornat. Jako że to odpust maryjny, ornat przedstawia Patronkę naszej parafii, Najśw. Maryję Pannę Częstochowską. Ornat ze stułą jest darem ks. Grzegorza Kopysia z Sosnowca.

9. Raz jeszcze pozdrawiam i dziękuję wszystkim, którzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarą wspierają swoją parafię. Będziemy się za nich modlić w czasie sumy odpustowej. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia pod opiekę Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Szczęść Boże!