Ogłoszenia duszpasterskie na 13 sierpnia 2017 r.

1. W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego; wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP; środa – wieczorem nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej, na które oczywiście serdecznie zapraszam; czwartek – wspomnienie św. Jacka.

2. We wtorek Wniebowzięcie NMP. Msze św. tak, jak w niedzielę. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Koło Gospodyń Wiejskich z Rodak, jak co roku, proponuje zakup bukietów polnych kwiatów dla tych, którzy nie potrafią ich zrobić sami.

3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy z otwartym sercem przyjęli pielgrzymów wędrujących przez teren naszej parafii. „Bóg zapłać” tym, którzy udzieli noclegu pątnikom, otwarli swoje łazienki, dali jeść i pić. Dziękuję strażakom za schłodzenie idących wodą, władzom gminy za dostarczenie wody pitnej. Dziękuję też p. Alicji Jeziornej za ofiarną pomoc w przyjęciu pielgrzymów w Domu Parafialnym. I gratuluję tym, którzy sami wybrali się na pieszą pielgrzymkę z naszą diecezją, a jest ich kilku…

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

5. W niedzielę, 27 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. Będzie m.in. krótkie nabożeństwo na cmentarzu parafialnym. Prosiłbym zatem o posprzątanie grobów i ich otoczenia. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na sumę odpustową przed godz. 12.00. Szczegóły za tydzień.

6. Szukamy nowego kandydata na pana kościelnego.

7. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na próby przez tą uroczystością w środę o godz. 19.00 (zmiana godziny) i piątek o godz. 16.30. Obecność oczywiście obowiązkowa. W przyszłym tygodniu próba w środę o 16.30, w piątek  19.30 spowiedź, a w sobotę kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszam na godz. 14.30 do posprzątania kościoła i jego otoczenia.

8. We wtorek osoby wyjeżdżające do Rychwałdu we wrześniu proszę o wpłacenie drugiej części pieniędzy. Trzeba też wtedy podpisać się na liście do zwiedzania elektrowni na górze Żar. Sprawa jest pilna. To jest ostateczny termin. Regulamin zwiedzania elektrowni jest w gablotce i internecie.

9. Zgryźliwy kolega dopytuje znajomego:
- Podobno siedzisz u żony pod pantoflem?

- Ależ skąd! Jak na nią huknę, to mi nawet pomoże pozmywać naczynia.

Dobrego, błogosławionego tygodnia. Pamiętajmy też o katolickich tygodnikach. Szczęść Boże!