Pielgrzymka SosnowieckaOd 9 (a w przypadku dwóch grup od 8) do 13 sierpnia na Jasną Górę zmierza tegoroczna diecezjalna pielgrzymka. Wyruszyli z Jaworzna, Będzina i Olkusza. Przed kościołem Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej w Rodakach zatrzymali się na dłuższy postój. Ks. Mirosław Tosza wygłosił do pielgrzymów konferencję. Po odpoczynku ponad tysiąc pielgrzymów wyruszyło przez wzniesienie Świniuszka w stronę Ogrodzieńca. W upalnym słońcu szedł z nimi sosnowiecki ordynariusz, bp Grzegorz Kaszak.

W pielgrzymce wędruje na Jasną Górę kilku naszych parafian. Życzymy im dużo siły. Dziękuję wszystkim za życzliwość w przyjmowaniu pielgrzymów. Strażakom za zimny prysznic w postaci kurtyny wodnej, p. Alicji Jeziornej za pomoc w Domu Parafialnym...