Ogłoszenia duszpasterskie na 6 sierpnia 2017 r.

1. W tym tygodniu: wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu; środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, wieczorem zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; czwartek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, piątek – św. Klary, dziewicy.

2. W przyszłym tygodniu, 15 sierpnia, Wniebowzięcie NMP. Koło Gospodyń Wiejskich z Rodak jak co roku zaproponuje zakup bukietów polnych kwiatów dla tych, którzy nie potrafią ich zrobić sami.

3. Ten tydzień upłynie w naszej parafii pod znakiem pielgrzymek pieszych. We wtorek rano prawdopodobnie postój pielgrzymki z Suchej Beskidzkiej, a o godz. 16.00 konferencję zapowiedzieli uczestnicy Pieszej Pielgrzymki z centrum Krakowa. Około godz. 17.00 również we wtorek przybędą uczestnicy pielgrzymki z Andrychowa. Jak co roku proszą oni o przyjęcie ich pod swój dach. Warto pomyśleć o otwarciu dla nich drzwi naszych domów, które czasami stają się twierdzami nie do zdobycia.

W środę natomiast ok. godz. 13.00 swój postój przed kościołem i konferencję będą mieli uczestnicy naszej sosnowieckiej pielgrzymki pieszej, jaka wyruszy z Olkusza, Będzina i Jaworzna.

4. Można się zapisać w zakrystii na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sosnowieckiej, jaka 9 sierpnia wyruszy z Olkusza na Jasną Górę. Na stoliku z gazetami można sobie wziąć ulotkę pielgrzymkową. Dzisiaj po południu spotkanie przedpielgrzymkowe w Kluczach.

5. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

6. W niedzielę, 27 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. O godz. 8.30 udzieli on bierzmowania naszej młodzieży, a o 12.00 przewodniczyć będzie sumie odpustowej. Będzie też krótkie nabożeństwo na cmentarzu parafialnym. Już dzisiaj otoczmy te wydarzenia naszymi modlitwami.

7. Szukamy nowego kandydata na pana kościelnego. Dziękuję Przemysławowi Wojnarowi za regulację instalacji alarmowej w naszym kościele.

8. Wczoraj kolejne osoby włączyły się w sprzątanie naszego kościoła i jego otoczenia. Byli to: Kazimiera Słabosz, Jadwiga Załoga, Halina Leśniak, Anna Mrówka, Anna Fiszauf, Danuta Łydka, Agnieszka Pandel, Aneta Pandel, Piotr Pandel, Piotr Daniel. Bardzo im za tę pracę dziękuję, życzliwość i troskę o swój kościół parafialny dziękuję! „Bóg zapłać” także za kwiaty do kościoła ofiarodawcom: Stanisława Brodzińska, Leokadia Wesołowska, Janina Krzykawska, Elżbieta Płonka, Grażyna Jagła, Urszula Kurek.

9. Kandydatów do bierzmowania zapraszam w piątek: o godz. 15.30 w kancelarii tych, którzy jeszcze nie zdali egzaminu, o 16.30 dla wszystkich próba w kościele.

10. W przyszłą niedzielę osoby wyjeżdżające do Rychwałdu we wrześniu proszę o wpłacenie drugiej części pieniędzy. Trzeba też wtedy podpisać się na liście do zwiedzania elektrowni na górze Żar. Regulamin będzie w gablotce i internecie.

11. Uwadze czytających, a tych jest mam nadzieję sporo, polecam nowy numer „Gościa Niedzielnego”. A w nim pożegnanie Charliego, nieuleczalnie chorego dziecka, za którym wstawiał się nawet papież Franciszek. Przeczytamy również o podziemnym tunelu, który stanie się częścią drogi do Zakopanego. A w „Niedzieli” o antypaństwie, które atakuje. Polecam czytanie, bo rozwija…

12. Smacznego niedzielnego obiadu. I błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!