Ogłoszenia duszpasterskie na 30 lipca 2017 r.

1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli; wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego; środa – wieczorem serdecznie zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej, to także tzw. odpust Porcjunkuli czyli za nawiedzenie kościoła, bycie w łasce uświęcającej i modlitwę w intencjach Ojca św. można uzyskać odpust zupełny; I piątek miesiąca – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, zapraszam na nabożeństwo pierwszopiątkowe do kościoła kilka minut przed 18.00,  okazja do spowiedzi.

2. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! M.in. dzięki nim chciałbym za kilka miesięcy rozpocząć remont zakrystii.

3. Można się zapisać w zakrystii na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sosnowieckiej, jaka 9 sierpnia wyruszy z Olkusza na Jasną Górę. Na stoliku z gazetami można sobie wziąć ulotkę pielgrzymkową.

4. Szukamy nowego kandydata na pana kościelnego. Czekam na osobę, która ma odwagę poświęcić tej bardzo ważnej w parafii funkcji. Na razie dziękuję za pomoc w tym względzie Romanowi Pandel z braćmi.

5. Dziękuję Dorocie i Grzegorzowi Binek za prace w Domu Parafialnym.  W najbliższą sobotę czyli 5 sierpnia o godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła i jego otoczenia mieszkańców ulicy Długiej w Rodakach. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty.

6. W tym tygodniu kandydatów do bierzmowania zapraszam we wtorek o godz. 16.30 – wtedy do kancelarii przychodzą tylko ci, którzy mają zaległości w zdawaniu, a w piątek również o 16.30 pierwsza próba do liturgii sakramentu. Wtedy przychodzą wszyscy kandydaci!

7. Niestety, nie ma już wolnych miejsc na pielgrzymkę do Rychwałdu 9 września. Bardzo proszę osoby, które się zapisały, o uzupełnienie danych!

8. Polecam nowe numery wakacyjnych tygodników. „Gość Niedzielny” opisuje Wyspy Owcze – najbardziej religijny kraj w całej Skandynawii. Temat idealny na wakacje. „Niedziela” relacjonuje natomiast wizytę brytyjskiej pary książęcej w Muzeum Powstania Warszawskiego.

9. Pewien mężczyzna dał ogłoszenie do gazety następującej treści: „Poszukuję żony”. Za kilka dni otrzymał ponad tysiąc listów o jednakowej treści: „Niech Pan weźmie moją”.

Dobrego, błogosławionego tygodnia dla wszystkich mężczyzn i kobiet. Pamiętajmy, że we wtorek przez naszą parafię przejeżdżają uczestnicy Tour de Pologne. Szczęść Boże!