Ogłoszenia duszpasterskie na 23 lipca 2017 r.

1. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa dzisiaj błogosławić będę pojazdy mechaniczne po wszystkich Mszach św.

Będzie można też kupić po 5 zł. breloki i naklejki z modlitwą kierowcy. Dochód przeznaczony jest na pojazdy dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Kingi, dziewicy; wtorek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa; środa – św. Joachima i Anny, rodziców NMP, wieczorem nabożeństwo maryjne, na które gorąco zapraszam; sobota – św. Marty.

3. Można się już zapisać na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sosnowieckiej, jaka 9 sierpnia wyruszy z Olkusza na Jasną Górę. Przy zapisie konieczny jest PESEL. Nasza parafia jest częścią grupy biało – zielonej. Koszt organizacji pielgrzymki to 70 zł. od osoby. Można się też zapisać na autokar powrotny z Częstochowy. Zapisy w zakrystii po Mszy św.

4. Szukamy nowego kandydata na pana kościelnego. Czekam na osobę, która zechce się poświęcić tej bardzo ważnej funkcji.

5. Bardzo dziękuję Michałowi Piłce za prace przy Domu Parafialnym.

6. W niedzielę, 27 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii księdza biskupa Grzegorza Kaszaka. O godz. 8.30 udzieli on bierzmowania naszej młodzieży, a o 12.00 przewodniczyć będzie sumie odpustowej. Będzie też krótkie nabożeństwo na cmentarzu parafialnym. Już dzisiaj otoczmy te wydarzenia naszymi modlitwami.

7. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy regularne spotkania z kandydatami do bierzmowania. W najbliższy piątek natomiast ci, którzy jeszcze nie zdali egzaminu bądź nie dostarczyli odpowiednich dokumentów mogą przyjść o 16.30 do kancelarii parafialnej.

8. W piątek ok. godz. 19.00 dotrą do nas uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Góralskiej z Bachledówki. Jak co roku proszę w ich imieniu o przyjęcie ich pod swój dach. To wyraz naszej polskiej gościnności, a przede wszystkim praktyczna realizacja przykazania miłości bliźniego.

9. W sobotę 9 września z naszej parafii wyruszymy z pielgrzymką do sanktuarium w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie. Jest jeszcze tylko 5 wolnych miejsc. Szczegóły na plakacie w gablotce przed placem kościelnym. AKTUALIZACJA: niestety, nie ma już wolnych miejsc. Bardzo proszę osoby, które się zapisały o uzupełnienie danych!

10. Polecam nowe numery wakacyjnych tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Warto się nimi zainteresować!

11. Z legend niekoniecznie polskich.

Pewien człowiek znalazł butelkę, a w niej uwiezionego dżina. Ten oczywiście zaproponował, że spełni jego jedno życzenie.
– Chcę, aby stąd do Ameryki powstała most - autostrada, bym mógł dojechać do rodziny.
Dżin się zasmucił.
– Ale to fizycznie niemożliwe – stwierdził. – Proszę cię, wymyśl coś innego.
– Dobrze, to wobec tego chcę zrozumieć kobiety, wiedział, co czują, co myślą, dlaczego płaczą. Żebym wiedział, czego naprawdę chcą, pragną – powiedział mężczyzna.
Dżin zareagował szybko:
- To chcesz ten most z dwoma czy czterema pasami ruchu?

12. Życzę dobrego, spokojnego, tygodnia. Szczęść Boże!