Ogłoszenia duszpasterskie na 16 lipca 2017 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na ratowanie spalonej katedry Wniebowzięcia NMP w Gorzowie Wielkopolskim. W czwartek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana; w sobotę – wspomnienie św. Marii Magdaleny.

2. W związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa za tydzień błogosławić będę pojazdy mechaniczne po wszystkich Mszach św.: hulajnogi, rowery, quady, traktory, samochody. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy. Będzie można też kupić po 5 zł. breloki i naklejki z modlitwą kierowcy. Dochód również przeznaczony jest na misje.

3. Dzisiaj swój postój w naszym kościele ok. godz. 12.00 będą mieli pielgrzymi z Wadowic. Zapraszam do kościoła na godz. 12.30. Świecki, młody człowiek opowie nam wtedy swoje wrażenia z wyjazdu do Syrii, gdzie prześladowani są chrześcijanie. Będzie też można kupić płytę CD z piosenkami największych polskich artystów. Płyta jest cegiełką na pomoc tam, na miejscu cierpiącym chrześcijanom.

4. Szukamy nowego kandydata na pana kościelnego. Czekam na osobę, która zechce się poświęcić tej bardzo ważnej funkcji.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Piotr Daniel, l. 29, stan wolny, zam. w Ryczówku i Aneta Pandel, l. 26, stan wolny, zam. w Rodakach.

6. W sobotę 9 września z naszej parafii wyruszymy z pielgrzymką do sanktuarium w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie. Program: 7.30 – wyjazd spod kościoła w Rodakach. Możliwość skorzystania ze sklepu zielarskiego. 11.00 - Msza św. dla pielgrzymów z namaszczeniem olejkiem radości. 12.30 – obiad. 13.30 – przyjazd pod górę Żar, transport na szczyt koleją linowo – terenową. 14.00 – zwiedzanie elektrowni szczytowo – pompowej Porąbka Żar w dużej części we wnętrzu góry. Później czas wolny: sprawniejsi zejdą na parking pieszo, kto nie może, będzie mógł zjechać kolejką. Wyjazd do domu. Zapisy w zakrystii. Koszt: autokar, obiad, wjazd kolejką, parking, bilet na 2-godzinne zwiedzanie elektrowni - 90 zł. Przy zapisie zaliczka 40 zł. Koniecznie trzeba podać PESEL. Szczegóły w gablotce i internecie.

7. W tym tygodniu Msze św. w naszym kościele tylko w poniedziałek i sobotę. W pozostałe dni odprawię Msze św. za Parafian. Gdyby przydarzyła się od poniedziałku do piątku konieczność pogrzebu lub wezwanie do chorego – proszę się udać do księdza proboszcza w Kwaśniowie oraz do naszego pana organisty.

8. Polecam nowe numery wakacyjnych tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Warto się nimi zainteresować!

9. Życzę dobrego, spokojnego, tygodnia. Szczęść Boże!