Ogłoszenia duszpasterskie na 9 lipca 2017 r.

1. Komunikat Biskupa Sosnowieckiego...

2. W tym tygodniu: wtorek – św. Benedykta, opata, patrona Europy; środa – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, Nowenna do NMP Częstoch., czwartek – świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; sobota – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii, „Bóg zapłać” za ofiary i modlitwy. Za dwa tygodnie poświęcenie pojazdów z okazji św. Krzysztofa.

3. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! M.in. dzięki nim chciałbym za kilka miesięcy rozpocząć remont zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę swój postój w naszym kościele ok. godz. 12.00 będą mieli pielgrzymi z Wadowic. W ich imieniu zapraszam wszystkich mieszkańców naszej parafii i gości do kościoła na godz. 12.30. Świecki, młody człowiek opowie nam wtedy swoje wrażenia z wyjazdu do Syrii i Aleppo, gdzie z rąk muzułmanów prześladowani są chrześcijanie. Będzie też można kupić płytę CD z piosenkami największych polskich artystów. Płyta (30 zł.) jest cegiełką na pomoc tam, na miejscu cierpiącym chrześcijanom i muzycznie opowiada o tych wydarzeniach.

5. Tradycyjnie na Jasną Górę wędrować będzie pielgrzymka z Olkusza, która wyruszy 9 sierpnia. Trasa pielgrzymki i jej program będą identyczne jak w roku ubiegłym – kolejne noclegi to Podzamcze, Łutowiec, Złoty Potok i Joachimów. Na Jasną Górę grupy dotrą 13 sierpnia ok. g. 14, a o 19 wezmą udział w Mszy św. na Jasnogórskim Szczycie. Grupa z naszego dekanatu ma kolor biało - zielony, przewodnikiem jest ks. Paweł Stanisz, wikariusz z Klucz. Zapisy już wkrótce w naszej parafii. Koszt udziału w pielgrzymce (pokrywający częściowo transport bagażu, ubezpieczenie, posiłek w kuchni polowej itd.) to 70 zł. od osoby.

6. Szukamy nowego kandydata na pana kościelnego. Czekam na podpowiedzi.

7. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Przemysław Kumela, l. 28, z Ryczówka, stan wolny i Kinga Zielińska, l. 29, z parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej – Mydlicach, stan wolny;
Piotr Daniel, l. 29, stan wolny, zam. w Ryczówku i Aneta Pandel, l. 26, stan wolny, zam. w Rodakach.

8. Zgodnie z zapowiedzią 9 września (sobota) z naszej parafii wyruszymy z pielgrzymką autokarową do sanktuarium w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie. Kościół ten otrzyma za kilka tygodni zaszczytny tytuł bazyliki. Wjedziemy też wagonikiem kolejki linowo – terenowej na górę Żar. Tam będziemy mieli okazję wejść na teren drugiej co do wielkości elektrowni szczytowo-pompowej w Polsce, gdzie rzadko trafiają zwiedzający. Bardziej wysportowani będą mogli zejść z góry na piechotę, inni zjadą wagonikiem kolejki do autokaru. Zobaczymy też, jeśli będzie pogoda, startujące szybowce, które mają swoją szkołę u podnóża góry. Więcej szczegółów już wkrótce. Zapisy w zakrystii od przyszłej niedzieli. Koszt: autokar, obiad, wyjazd kolejką (zjazd we własnym zakresie), parking, bilet na 2-godzinne zwiedzanie elektrowni - 90 zł. Przy zapisie zaliczka 40 zł. Koniecznie trzeba podać PESEL.

9. Polecam nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

10. Pani w przedszkolu podchodzi do Jasia:
- Jasiu, co rysujesz?

- Wujka Karola.
- A dlaczego pomalowałeś mu włosy na niebiesko?
- Bo nie mam łysej kredki – odpowiada Jasiu.

Dobrego tygodnia wszystkim mniej i bardziej owłosionym życzę. Szczęść Boże!