Ogłoszenia duszpasterskie na 2 lipca 2017 r.

1. W tym tygodniu: poniedziałek – świętego Tomasza Apostoła; środa – wieczorem Nowenna do NMP Częstochowskiej; czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; I piątek miesiąca, Msze św. w Ryczówku i Rodakach; sobota – św. Jana z Dukli, kapłana.

2. Zapraszam już dzisiaj na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Sosnowieckiej z Olkusza na Jasną Górę w dniach od 9 do 13 sierpnia. Hasło pielgrzymki „Idźcie i głoście”. Więcej szczegółów podam w najbliższym czasie.

3. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I zapraszam do kościoła na Mszę św.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa!

5. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. O godz. 16.00 Msza św. w świetlicy w Ryczówku z okazją do spowiedzi, natomiast tuż przed 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w kościele w Rodakach.

6. Wczoraj kolejne osoby włączyły się w sprzątanie naszego kościoła i jego otoczenia. Bardzo im za to dziękuję.

A były to: Sabina Kazek, Helena Plutka, Barbara Brzezińska, Paweł Majcher, Katarzyna Bednarz, Genowefa Ładoń, Teresa Jurczyk, Jolanta Jurczyk, Lucyna Kozicka, Aneta Kidawa, Tomasz Podlewski, Aneta Rembelska, Krystian Rembelski, Janina Kukuczka.

Ponadto ofiarę na kwiaty złożyli: Urszula Kukuczka, Halina Tkacz, Katarzyna Bednarz, Janina Łata, Aneta Rembelska, Krystyna Rembelska, Zdzisława Ekiert, Beata Kucińska, Jolanta Jurczyk, Lucyna Kozicka, Barbara Brzezińska, Ola Majcher. „Bóg zapłać”.

7. Z dniem 1 lipca z posługi kościelnego w naszej parafii zrezygnował p. Zdzisław Basiński. Bardzo mu za tę posługę dziękuję.

8. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Przemysław Kumela, l. 28, z Ryczówka, stan wolny i Kinga Zielińska, l. 29, z parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej – Mydlicach, stan wolny.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi.

Przypomnę, że kancelaria czynna jest w dni powszednie zaraz po Mszy św., na której po prostu najlepiej być. Spowiedź - w dni powszednie 15 min. przed wieczorną Mszą św.

9. Nauczyciel pyta Jasia:
- Jakie znasz żywioły?
Jasiu odpowiada: - Ogień, woda i piwo.
- Piwo? – dziwi się nauczyciel.
- No tak. Zawsze, gdy tata wraca do domu podpity, to mama mówi: "Ojciec znowu w swoim żywiole".

Trzeźwego, dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!