Ogłoszenia duszpasterskie na 18 czerwca 2017 r.

1. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za dar modlitwy i dar finansowy. Środa – wspomnienie Alojzego Gonzagi, wieczorem zapraszam na Nowennę do NMP Częst. przed wystawionym Najśw. Sakramentem; czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała; piątek – uroczystość Najśw. Serca PJ, odpust w Kwaśniowie, zakończenie Roku Szkolnego; sobota – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W czwartek po procesji kończącej oktawę Bożego Ciała poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Zapraszam do licznego udziału.

3. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W czasie wieczornego nabożeństwa akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Zbawiciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Również w piątek zakończenie roku szkolnego. Dzieci z rodzicami i nauczycielami zapraszam na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.30.

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I zapraszam do kościoła na Mszę św.

5. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali uroczystość Bożego Ciała. Dziękuję zatem rodzinom, które ofiarnie przygotowywały z sąsiadami cztery ołtarze na procesję. Dziękuję dzieciom, ministrantom, panu organiście z chórem, kościelnemu, pani katechetce, strażakom, Kołom Gospodyń Wiejskich, wszystkim dużym i małym. Myślę, że uroczystość wypadła okazale. A przede wszystkim wszystko to się robi na cześć samego Stwórcy.

6. Czerwiec poświęcony jest czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszam zatem do kultywowania tradycyjnych form nabożeństwa. Nabożeństwa czerwcowe we wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.00 w kościele z wystawieniem Najśw. Sakramentu, w poniedziałek w kościele św. Marka.

7. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na nabożeństwo we wtorek o godz. 18.00. Po nim krótkie spotkanie. Proszę nie zapomnieć!

8. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Tomasz Stachura, l. 25, stan wolny, zam. w Ryczówku – Agata Krupa, l. 24, stan wolny, zam. Dąbrowa Górnicza – Strzemieszyce;

Grzegorz Gamrat, l. 31, stan wolny, zam. Sucha, parafia Poręba Górna – Marta Majda, l. 29, stan wolny, zam. w Ryczówku.

Artur Jagielski, l. 26, stan wolny, zam. w parafii św. Maksymiliana w Olkuszu – Anna Garus, l. 25, stan wolny, zam. w Ryczówku.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej. Przypomnę, że sprawy kancelaryjne załatwiamy zaraz po zakończeniu Mszy św. w dni powszednie. Warto wtedy wcześniej być na nabożeństwie. Intencje mszalne można zamówić zaraz po Eucharystii w zakrystii.

9. Rada Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Dzieci z Ryczówka zapraszają na Święto Rodziny w piątek o godz. 16.00.

10. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” ze specjalnym dodatkiem – nową płytą zespołu Arka Noego. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy o Akcie Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. W „Gościu Niedzielnym” rozmowa o wyzwaniach stojących przed Polską w związku z napływem migrantów i uchodźców do Europy.

11. Na koniec coś z pamiętnika internetowego pewnego mężczyzny: Gdy byłem młodszy nie lubiłem ślubów, ponieważ stare ciotki klepały mnie po ramieniu mówiąc: „Będziesz następny”. Przestały, gdy zacząłem robić im tak samo na pogrzebach.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!