Ogłoszenia duszpasterskie na 11 czerwca 2017 r., Trójcy Świętej

1. Dzisiaj nie ma Mszy św. o 16.00. W tym tygodniu: wtorek – wspomnienie Niepokalanego Poczęcia NMP, św. Antoniego z Padwy; środa – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, 18 rocznica wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu, wieczorem zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; czwartek – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa; sobota – uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego patrona diecezji sosnowieckiej; za tydzień Niedziela Serca dla Parafii.

2. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I zapraszam do kościoła na Mszę św.

3. W tym tygodniu w czwartek jest uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. I ołtarz planujemy przed domem państwa Kozickich i Jurczyk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje KGW z Ryczówka); IV przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP Ryczówek). Tematem wszystkich czterech ołtarzy będą słowa III przykazania Bożego: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. W naszej parafii będą dwie Msze św., pierwsza o godz. 8.30. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy, która będzie przedłużeniem Eucharystii. Zapraszam do jak najbardziej uroczystego przeżycia tego wydarzenia. Zapraszam zatem całą asystę, wszystkich ministrantów, dzieci komunijne i starsze do sypania kwiatów i asystowania w procesji w odświętnych strojach, panie z Kół Gospodyń Wiejskich, wszystkich strażaków w mundurach, nie tylko do niesienia baldachimu czy prowadzenia księdza, chórzystów, wszystkich parafian dużych i małych. Niech to będzie procesja modlitewna. Ograniczmy zatem rozmowy i wytrwajmy do jej zakończenia po uroczystym błogosławieństwie.

4. Czerwiec poświęcony jest czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszam do kultywowania tradycyjnych form nabożeństwa. We wtorek, środę i piątek zapraszam na nabożeństwo czerwcowe przed wystawionym Najśw. Sakramentem o godz. 18.00 do kościoła; w poniedziałek i sobotę nabożeństwo o 17.00 w kościele św. Marka, w niedzielę w kościele o godz. 11.00 po procesji.

5. Rada Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie, Dzieci z Przedszkola w Ryczówku zapraszają na Święto Rodziny 23 czerwca 2017 roku (piątek) o godz. 16.00.

6. Z uwagi na charakter najbliższego piątku, który dla wielu w tym roku jest dniem wolnym od pracy i dniem odpoczynku ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił wszystkim wiernym przebywającym tego dnia na terenie Diecezji Sosnowieckiej dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się do podjęcia dzieł miłosierdzia bądź innych czynów pokutnych.

7. W nowym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek, niezbędny w czasie procesji Bożego Ciała - śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi. Tradycyjne śpiewy, duży, wyraźny druk. Podobne teksty są w nowej „Niedzieli”, ale wydrukowane jako część gazety.

8. Na koniec coś z autentycznego życia naszych parafii.
Uroczystość Bożego Ciała. Na koniec nabożeństwa ksiądz dziękuje komu się da; zaczyna od Boga: - Dziękujemy Panu Bogu za ładną pogodę. Deszcz nie padał, słońce nie prażyło, lekki wietrzyk przyjemnie wiał. Za to, Panie Boże, Bóg zapłać!

Oby taka pogoda była i w tym roku. Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!