Ogłoszenia duszpasterskie na 28 maja 2017 r., Wniebowstąpienie Pańskie

1. W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, to także 24 rocznica przyjęcia przeze mnie święceń kapłańskich; środa – święto Nawiedzenia NMP, wieczorem zapraszam na Nowennę ku czci Matki Bożej; czwartek – św. Justyna, męczennika, Dzień Dziecka; I piątek miesiąca – Msze św. o godz. 16.00 w świetlicy w Ryczówku, a o 18.00 w kościele, okazja do spowiedzi i Komunii św.; sobota – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników, w sosnowieckiej katedrze święcenia kapłańskie; przyszła niedziela – uroczystość Zesłania Ducha św.

2. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe w poniedziałek o 17.00 do kościoła św. Marka, we wtorek i środę do kościoła o godz. 18.00. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe z wystawieniem Najśw. Sakramentu i Litanią do Serca PJ.

3. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! Zapraszam wtedy do kościoła!

4. Są wolne miejsca na wyjazd na Plac Papieski w Sosnowcu 11 czerwca, niedziela, o godz. 16.00. Tam uczestniczymy we Mszy św. Później koncert Rubika. Koszt przejazdu od osoby: 15 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

5. W tym roku Boże Ciało 15 czerwca. I ołtarz planujemy przed domem państwa Sobczuk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje KGW z Ryczówka); IV przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP Ryczówek).

6. Wszystkim uczestnikom wczorajszej pielgrzymki do Kalwarii i Wadowic dziękuję za wspaniałą atmosferę i modlitwy.

7. Na koniec przypomnienie katechizmowe czyli coś z życia katechetów: Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego katechetka przygotowała dla trzecioklasistów następujące zadanie: z karteczek, na których były wypisane różne dary, mieli wybrać siedem darów Ducha Świętego (przypomnę: Mądrości, Rozumu, Rady, Męstwa, Umiejętności, Bojaźni Bożej i Pobożności). W pewnym momencie Franiu, w którego zestawie zabrakło jednej karteczki, zawołał: - Siostro, ale ja nie mam rozumu!

Oby nam nigdy tej karteczki i nie tylko nie zabrakło. Szczęść Boże!