Ogłoszenia duszpasterskie na 14 maja 2017 r.1. W tym tygodniu: wtorek – św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski; środa – wieczorem razem z nabożeństwem majowym Nowenna do NMP Częstochowskiej; piątek – 31 dzieci przystąpi do I spowiedzi świętej, a dzień później do I Komunii św.

2. Zapraszam na nabożeństwa majowe dorosłych, młodzież i dzieci: w poniedziałek o godz. 17.00 do kościoła św. Marka, od wtorku do soboty do kościoła parafialnego o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam we wtorki, czwartki i piątki, młodzież przed bierzmowaniem w tym tygodniu we wtorek.

3. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! Zapraszam wtedy do kościoła!

4. Na Placu Papieskim w Sosnowcu 11 czerwca (niedziela) odbędą się uroczystości 25 – lecia istnienia naszej diecezji. Po Mszy św., odprawianej przez Biskupa Sosnowieckiego, rozpocznie się wspaniały i jedyny w swoim rodzaju koncert plenerowy Piotra Rubika pt. „Santo Subito” z tekstami Jacka Cygana. Wystąpi ponad 100 osób. W zakrystii można się zapisać na wyjazd autokarowy na to bardzo ważne wydarzenie. Wyjazd 11 czerwca o godz. 16.00 sprzed naszego kościoła, powrót po zakończeniu koncertu w nocy. Koszt przejazdu od osoby: 15 zł. Transport zapewnia firma Kurkowscy.

5. W tym roku Boże Ciało będziemy obchodzić 15 czerwca. Trasa procesji jak dwa lata temu czyli do remizy w Ryczówku. Szczegóły wkrótce.

6. Zapłaciłem ubezpieczenie naszych kościołów do końca roku. Koszt składki: 1019 zł. Dziękuję p. Stanisławowi Pandel za naprawienie jednej z latarni oświetlającej z zewnątrz nasz kościół. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Poczujmy się odpowiedzialni za naszą wspólnotę modlitewnie i finansowo.

7. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” na ten tydzień sporo miejsca poświęcają objawieniom w Fatimie. Warto te ważne teksty przestudiować. Zwłaszcza, że trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej parafii.

8. Zdarzyło się, że pan Kowalski podczas wizyty u dentysty wstawił sobie nowe zęby. Kiedy zapłacił po zabiegu, dentysta mówi do niego:
- Ale zapłacił pan fałszywymi pieniędzmi!

Kowalski odpowiedział pytaniem:
- A czy Pan wstawił mi prawdziwe zęby?

Dobrego tygodnia wszystkim życzę, raz jeszcze zapraszając do udziału w nabożeństwach majowych. Szczęść Boże!