Ogłoszenia duszpasterskie na 30 kwietnia 2017 r.1. Dzisiaj czcimy św. Marka. W kościele nie ma Mszy św. o 11.00. Jutro o 12.00 Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa w Ryczówku. Zapraszam ministrantów, strażaków, KGW, chór, dzieci, młodzież i dorosłych.

2. Od jutra zapraszam na nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny: w poniedziałek i wtorek do kościoła św. Marka na godz. 17.00, w pozostałe dni do kościoła parafialnego po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszam dzieci.

3. We wtorek Dzień Flagi. Wywieśmy nasze narodowe barwy przed domy, które razem z maryjną, biało-niebieską flagą mogą zostać na 3 maja. W środę uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. tak, jak w niedzielę: o 8.30, 11.00 i 16.00. Po tej ostatniej nabożeństwo majowe i nowenna do Matki Bożej. Czwartek – wspomnienie św. Floriana: wyjątkowo Msza św. i nabożeństwo majowe wcześniej, niż zwykle, bo o 16.45. Proszę się nie pomylić. W tym tygodniu również I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej tuż przed 18.00. Sobota – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

4. W piątek o 16.00 w kościele spotkanie z kandydatami do bierzmowania, przynoszą kartki A4 i długopisy, a ci, którzy byli chrzczeni poza naszą parafią, również odpisy Aktu Chrztu. W niedzielę natomiast spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Również pamiętajmy o odpisach Aktu Chrztu.

5. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! Zapraszam wtedy do kościoła!

6. Wczoraj w sprzątanie naszego kościoła parafialnego włączyli się mieszkańcy Ryczówka. Przyszli licznie, posprzątali ekspresowo i dokładnie. W środę natomiast posprzątany został kościół św. Marka i jego otoczenie. „Bóg zapłać” za ten trud! Imiennie podziękuję za tydzień.

7. Trwa jubileusz 25 lat Diecezji Sosnowieckiej. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będą uroczystości 11 czerwca (niedziela) na Placu Papieskim w Sosnowcu. Będzie to też zlot OSP z dwóch województw leżących na terenie naszej diecezji. Po Mszy św., odprawianej o godz. 18.00 przez Biskupa Sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika „Santo Subito”. Zapisy na wyjazd autokarowy z naszej parafii od 7 maja. Wyjazd 11 czerwca o godz. 16.00 sprzed naszego kościoła, powrót po zakończeniu koncertu. Więcej szczegółów za tydzień.

8. Wszystkim życzę dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!